REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nokia z multimedialną podróżą do Muzeum Narodowego w Krakowie

23.02.2012
15:39
Nokia z multimedialną podróżą do Muzeum Narodowego w Krakowie
REKLAMA
REKLAMA

Takie akcje lubimy – szczerze i bez podtekstów. Partner Spider’s Web, firma Nokia oraz Muzeum Narodowe w Krakowie organizują wspólny projekt „Nokia zbliża do sztuki”. W jego ramach, wszyscy , którzy zdecydują się odwiedzić Galerię Sztuki Polskiej XX w. w Gmachu Głównym Muzeum, będą mogli w niecodzienny sposób uzyskać dodatkowe informacje, zdjęcia, nagrania oraz filmy.

By przybliżyć zwiedzającym dzieła współczesnej sztuki polskiej wystawianej w ramach Galerii Sztuki Polskiej XX w., idee stojące za nimi oraz sylwetki ich twórców, przy dwudziestu z nich umieszczone zostały specjalne tagi, dzięki którym goście, którzy bezpłatnie wypożyczą przy wejściu na wystawę telefon Nokia C7 z technologią zbliżeniową NFC, będą mogli wysłuchać informacji o obrazach bądź też obejrzeć dodatkowe filmy i zdjęcia na ekranie telefonu. Wystarczy zbliżyć tył telefonu do specjalnego znacznika umieszczonego obok eksponatu, aby na ekranie Nokii C7 i w słuchawkach pojawiły się dodatkowe materiały.

Zdjęcie z konferencji prasowej

Wśród dzieł opatrzonych tagami NFC są: „Dziewczynka z chryzantemami” Olgi Boznańskiej, „Autoportret w białym stroju” Jacka Malczewskiego, „Infantka V” Tadeusza Kantora, „Melancholik” Wojciecha Weissa.

Wspólny projekt Muzeum Narodowego w Krakowie i firmy Nokia trwać będzie do lipca 2012 roku. W tym czasie wszyscy odwiedzający Gmach Główny Muzeum będą mogli bez dodatkowej dopłaty do biletu skorzystać z przygotowanych telefonów i opracowanych materiałów multimedialnych. Ponadto użytkownicy telefonów Nokia N8, E7, C6-01, N500, N603, N700, C7, N701 z systemem operacyjnym Symbian Anna mogą zarówno w Muzeum, jak i przed przyjściem na wystawę sami pobrać aplikację na swój telefon. Aplikacja dostępna jest bowiem w Sklepie Nokia pod nazwą Nokia Guide.

Zdjęcie z konferencji prasowej

Aplikację Nokia Guide przygotowała firma Nokia we współpracy z ComArch, materiały do aplikacji zostały stworzone na bazie materiałów Muzeum Narodowego w Krakowie, nagrania czytają: głos męski – Wojciech Żołądkowicz, głos żeński – Katarzyna Godlewska, zapowiedź – Jacek Rozenek.

Gmach Główny Muzeum, w którym znajduje się Galeria Sztuki Polskiej XX wieku czynny jest od wtorku do soboty w godzinach 10.00-18.00, oraz w niedziele w godzinach 10.00-16.00. W niedzielę wstęp do Galerii Sztuki Polskiej XX wieku jest bezpłatny.

Zdjęcie z konferencji prasowej

Wpis został przygotowany we współpracy z partnerem Spider’s Web, firmą Nokia.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA