REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Najnowsza aktualizacja mobilnego Facebooka wprowadza Pytania

27.02.2012
22:08
REKLAMA
REKLAMA

Na niemal rok po wprowadzeniu statusów w formie pytań i odpowiedzi z paskami tworzącymi pewnego rodzaju wykres, Facebook wprowadza je na platformy mobilne.

Dotychczas, jeżeli idzie o funkcję Pytanie, widoczny był pewien rozłam między Facebookiem przeglądanym z pozycji komputera i telefonu. Na urządzeniach mobilnych nie ma powiadomień o Pytaniach, o odpowiedziach, nie ma też możliwości odpowiedzenia na nie poprzez aplikację mobilną Facebooka. W serwisie istnieje w zasadzie kilka głównych opcji publikowania – Status w formie tekstowej, Zdjęcie, Film, Link oraz właśnie Pytanie. Ostatnia z opcji, po wprowadzeniu w marcu zeszłego roku, cieszyła się ogromną popularnością, która jednak równie szybko i mocno zmalała. Jednym z powodów, jak podejrzewa Facebook, mogła być nieobecność Pytań w aplikacjach serwisu na urządzeniach mobilnych.

Facebook spodziewa się odrodzenia funkcji Pytanie po aktualizacji swoich aplikacji na systemy mobilne. Przeglądając news feed przez telefon wyświetlane będą powiadomienia o udzielonych przez znajomych odpowiedziach oraz udostępnionych Pytaniach. Aktualizacja nadal nie pozwoli jednak na stworzenie i opublikowanie nowego pytania przez telefon (ani przez stronę m.facebook.com).

W internecie pojawiają się głosy, że Facebook wprowadza Pytania na urządzenia mobilne, by udostępnić to narzędzie jako formę płatnej promocji czy reklamy, jako alternatywę dla statusów sponsorowanych. Więcej szczegółów na ten temat wypłynie pewnie 29 lutego na specjalnej konferencji Facebooka.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA