REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Najmniejszy komputer świata, Raspberry Pi, już w sprzedaży!

29.02.2012
12:53
REKLAMA
REKLAMA

Raspberry Pi, czyli malutki komputer przygotowny z myślą o wielu zastosowaniach, dziś rano w końcu wszedł do sprzedaży i się wciągu kilku minut obciążył serwery sklepów. Nic dziwnego – Raspberry Pi to urządzenie wielkości karty kredytowej z procesorem ARMv6 700 MHz, grafiką pozwalającą na dekodowanie wideo 1080p, 256 megabajtami RAMu, portami audio, HDMI, USB, slotem na kartę SD (która pełni rolę jedynego, bootowalnego dysku) i zasilane przez microUSB. Raspberry Pi dedykowany jest Linuksom.

Długo oczekiwane urządzenie, które przygotowywane jest w dwóch wersjach – za 25 i 35 dolarów – weszło w końcu do sprzedaży, a zainteresowanie jest tak duże, że strony sklepów są wciąż przeciążane.  Nic dziwnego. Możliwości zastosowania, jakie operuje ten malutki komputerek są ogromne. Sama mam zamiar kupić nawet nie jedną, a więcej sztuk Raspberry Pi.

Teraz pozostaje czekać na informacje od nabywców, w jaki sposób wykorzystają swoje Raspberry Pi. Na pewno znajdzie się wiele pomysłów, bo cena, wielkość i zoptymalizowane komponenty aż proszą się o popuszczenie wodzy fantazji…

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA