REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

MWC 2012: HTC wraca do przeszłości i grzebie w Androidzie. Znowu

27.02.2012
9:38
MWC 2012: HTC wraca do przeszłości i grzebie w Androidzie. Znowu
REKLAMA
REKLAMA

HTC chce wrócić do gry. Przedstawiona na Mobile World Congress nowa linia smartfonów nazwana One jest mocno aktualna, a flagowy One X posiadał będzie na czterordzeniowym układzie Nvidia Tegra 3. Jednak to wciąż HTC, które bardzo dobrze znamy, z Sense UI znacznie zmieniającym wrażenia z używania Androida (tym razem 4.0) i z charakterystycznym wyglądem.

HTC One X, One S i One V to trzy smartfony mające uderzać do różnych grup konsumentów – X z ekranem 4,7 cala i Tegrą 3, S z AMOLEDem 4,3 cala i dwurdzeniowym procesorem 1,5 GHz i V z procesorem 1GHz, ekranem 3,7 cala i prawdopodobnie stosunkowo niską ceną. Wszystkie te urządzenia działać będą na Androidzie 4.0 i autorskiej nakładce Sense UI, która odróżni je od konkurencji, ale ma nie odbierać zalet Androida ICS. To się jeszcze okaże.

Wszystkie HTC One wykonane zostaną z wysokiej jakości materiałów – poliwęglanu czy aluminium. Widocznie nastały czasy walki na szybkość działania aparatu, bo HTC tak, jak Sony, stawia na technologię szybkości wykonywania zdjęć – One będziemy robić zdjęcia w odstępach 0,7 sekundy.

Dostaniemy też fizyczne przyciski aparatu, których przytrzymanie na zablokowanym ekranie spowoduje uruchomienie aparatu. O ile trend powrotu do przycisków jest obiecujący, o tyle “czysty” Ice Cream Sandwich też pozawala na bardzo szybkie przejście do aparatu z zablokowanego ekranu, ale widocznie HTC postanowiło zrobić wszystko po swojemu.

Smartfony One nie będą miały przycisków ekranowych z Ice Cream Sandwich, a fizyczne dotykowe. Patrząc na docka nie mogę powstrzymać się przed porównaniem go z dockami z ADW Launchera czy innych tego typu wynalazków. W ogóle Sense UI to wciąż Sense UI, odświeżony i dostosowany do nowego systemu, ale wciąż charakterystyczny. Ten sam Sense UI, na którym producent najpierw wypłynął, a potem stracił tym, że Sense wymyślało na nowo już istniejące w nowych wersjach systemu funkcje.

HTC trzyma się obranego kierunku. Czy Sense 4.0 i wysokiej jakości materiały pozwolą odwrócić spadkowe wyniki finansowe? Trudno powiedzieć. Wiele osób liczyło, że tajwański producent wypuści coś naprawdę nowego i odświeżnego, a to, co zobaczyliśmy wczoraj, to dopracowane smartfony z ciekawymi funkcjami skierowane do tych, którzy znają już HTC i widocznie też do osób, które będą miały problem z przyswojeniem sobie futurytycznego czystego Androida 4.0.

Dla fanów HTC to pewnie dobre wiadomości. Dla reszty niekoniecznie.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA