REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

MWC 2012: 41 megapikseli w smartfonie od Nokii!

27.02.2012
10:23
REKLAMA
REKLAMA

Nokia wprowadza nową technologię PureView, która pozwola na wykonywanie zdjęć w  o rozdzielczości41 megapikseli. Na Mobile World Congress w Barcelonie zaprezenowano smartfona Nokia 808, który posiadał będzie aparat o tej rozdzielczości i technologię dźwięku pozwalającą na odtwarzanie go w w Dolby Digital Plus.

Technologia PureView ma pozwolić na wykonywanie wysokiej jakości zdjęć o stosunkowo niewielkich ciężarach. Tego nikt się nie spodziewał – 41 megapikseli w telefonie! To poziom nieosiągalny nawet przez wiele „zwykłych” aparatów. Nokia 808  działająca pod kontrolą Symbiana Belle dostępna będzie w maju w cenie netto 450 euro.

Nokia 808 będzie potrafiła nagrywać też wideo Full HD. Dostanie też standardowe opcje dzielenia się zdjęciami na portalach społecznościowych, szybkiego przesyłu za pomocą NFC, tak jak w każdym Symbianie dostęp do aplikacji i gier czy Mapy od Nokii.

To interesujące, jak Nokia stara się nie eksponować faktu, że 808 działać będzie na Belle. W materiałach prasowych ciężko dokopać się do tej informacji – nawet na zdjęciach nie jest prezentowana siatka aplikacji tak charakterystyczna dla Belle. Jak tłumaczono na konferencji wynika to z faktu, iż prace nad technologią PureView rozpoczęto już dawno, przez mariażem Nokii z Windows Phone 7.

Ludzie lubią megapiksele, a jeśli technologia PureView jest naprawdę tak dobra, jak zapowiada Nokia, to będziemy mieli ciekawą sytuację, w której telefon z Symbianem może stać się samonośnym sukcesem.

Tutaj można znaleźć więcej szczegółów na temat zastosowanej technologii.

 

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA