REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Google umożliwia otwieranie linków typu e-mail w Gmailu

29.02.2012
11:47
REKLAMA
REKLAMA

Google chce ułatwić użytkownikom ich skrzynek pocztowych wysyłanie maili na adresy ukryte pod linkami „mailto:” – wprowadza opcję w ustawienia przeglądarki Google Chrome.

Od wczoraj, wchodząc na Gmaila przez przeglądarkę Google Chrome, na górze pojawia się pasek z pytaniem czy „Zezwolić usłudze Gmail (mail.google.com) na otwieranie wszystkich linków typu „e-mail”?. Po wciśnięciu opcji „Użyj produktu Gmail” wszystkie adresy ukryte pod linkami będą powodowały przekierowanie do komponowania nowej wiadomości z konta Gmail – oczywiście w przeglądarce Chrome.

Na takie rozwiązanie wielu użytkowników czekało od dawna. Co prawda jakiś czas temu powstały nieoficjalne rozszerzenia dla przeglądarek, pozwalające osiągnąć ten sam efekt, ale pozytywnie należy rozpatrywać chęć ułatwiania użytkownikom życia, jaką wykazuje Google. Poza tym nie wszyscy używają rozszerzeń czy nawet wiedzą o ich istnieniu. Paska z pytaniem po wejściu na skrzynkę nie sposób nie zobaczyć.

Dotychczas klikanie w link z adresem poprzedzonym „mailto:” skutkowało pojawieniem się okna klienta poczty (np. Outlook). Google najwyraźniej zrozumiało, że wielu użytkowników ma zainstalowane tego typu oprogramowanie, którego nie używa na rzecz obsługi Gmaila z pozycji przeglądarki. Dzięki Ci Google!

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA