REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Google+ na stronie głównej Google - mocna społecznościowa ofensywa

20.02.2012
21:23
REKLAMA
REKLAMA

Google dokonało największej w historii swojej strony głównej zmiany. Od dzisiaj widnieje na niej widżet portalu społecznościowego Google+.

Funkcja nie jest jeszcze dostępna w Polsce. Aby zobaczyć zmianę, po wejściu na google.com należy w dolnym prawym rogu wcisnąć opcję „Google.com in English”.

Google wyciągnęło funkcjonalności z czarnego paska Google Bar na białe tło strony głównej. Ten pewnego rodzaju widżet wyświetla zdjęcie profilowe zalogowanego w Google+ użytkownika, daje dostęp do rozwijanej listy powiadomień z serwisu społecznościowego oraz umożliwia szybkie napisanie postu na swoim profilu (przycisk „Share”), wraz ze wszystkimi funkcjonalnościami (zdjęcie, wideo, link, dodanie lokalizacji, wybór kręgów).

Nowe rozwiązanie jest o tyle zaskakujące i dziwne, że właśnie ten ascetyczny, minimalistyczny wygląd, z wielką białą, niczym nie zajętą przestrzenią z paskiem wyszukiwania w centrum jest opatentowanym przez firmę z Mountain View motywem. Google przyzwyczaiło swoich użytkowników do tego, że na stronie głównej nie mają do czynienia z niczym prócz wyszukiwarki. Do teraz.

Zmiana jest kolejną ingerencją Google w Google Bar. W przeciągu ostatnich 6 miesięcy firma przedstawiła już co najmniej 3 swoje wizje dla górnego paska Google.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA