REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Facebook rządzi na urządzeniach mobilnych. 60 mln użytkowników uruchamia dzięki niemu aplikacje

10.02.2012
11:09
REKLAMA
REKLAMA

Wczoraj w San Francisco odbyła się konferencja Inside Social Apps. Facebook udowodnił, że genialnie sprawdza się jako platforma mobilna dla innych aplikacji.

Facebook na urządzeniach mobilnych pozwala odpalać inne współpracujące aplikacje. Nikt pewnie nigdy nie myślał o Facebooku jako platformie mobilnej, dającej dostęp do innych aplikacji, jednakże statystyki przedstawione przez kierownictwo serwisu pokazują, że użytkownicy chętnie sięgają po różne aplikacje za pośrednictwem Facebooka.

Kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się, że Facebook w formie mobilnej używany jest przez 425 milionów osób, połowę wszystkich użytkowników serwisu.60 milionów z nich odpala dzięki niemu inne programy, gry itp. Średnio 5 razy w miesiącu użytkownicy ci uruchamiają aplikacje wykorzystujące funkcje Facebooka, generując 320 milionów wejść w każde 30 dni.

Opublikowane statystyki nie zawierają wejść w natywne aplikacje serwisu. Facebook spodziewa się obecności coraz większej liczby aplikacji tak działających. Można się zatem spodziewać coraz częstszej obecności weryfikacji tożsamości oraz innych facebookowych pluginów w różnych internetowych usługach.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA