REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Duży sukces Samsunga - 20 milionów sprzedanych Galaxy S II

23.02.2012
13:04
REKLAMA
REKLAMA

Flagowy model smartfona Samsunga, Galaxy S II, w 10 miesięcy sprzedał się w 20 milionach egzemplarzy. Topowa linia, czyli Galaxy S i Galaxy S II od początku istnienia sprzedała się w ponad 40 milionach sztuk. Jak na producenta, który tworzy urządzenia z systemem używanym przez kilku producentów Samsung radzi sobie świetnie i nic nie zapowiada, by miało to się zmienić.

Oprócz Galaxy S II w portfolio producenta swoje miejsce ma wiele innych smartfonów z tym samym systemem, które w 4 kwartale 2011 roku sprzedały się w całkowitej liczbie 36,5 miliona egzemplarzy. Chociaż krytycy koreańskiego producenta narzekają, że wypuszczanie kolejnych klonów starszych modeli jest niezbyt rozsądne (Galaxy S i kilka kolejnych Galaxy „esów” z lekko zmienionymi parametrami), to najwidoczniej taka strategia skutkuje. W Polsce też – w 4 kwartale zeszłego roku Samsung w końcu zdetronizował Nokię jako największego dostarczyciela smartfonów. 

Strategia Samsunga jest bardzo przemyślana. Tworzenie topowych smartfonów, budowanie mocnej submarki  uzupełnianie jej tanimi urządzeniami najwidoczniej działa. Wprawdzie Apple w tym samym 4 kwartale sprzedał 37 milionów iPhone’ów (3GS, 4 i 4S), to Samsung i tak jest najlepiej radzącym sobie producentem słuchawek z Androidem.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA