REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Dostań prezent za... używanie Chrome

08.02.2012
20:07
REKLAMA
REKLAMA

Google uruchomił projekt nazwany Screenwise. Polega on na tym, że użytkownik w zamian za używanie przeglądarki Chrome wraz z rozszerzeniem przesyłającym dane o odwiedzanych witrynach i sposobie ich użycia dostanie pięciodolarowe kody podarunkowe do Amazon.com. Kody rozda partner Google, Knowledge Networks – pierwszy za zainstalowanie Chrome’a i rozszerzenia, a kolejne po każdych 3 miesiącach używania. Fakt, nie jest to może dużo, ale ile osób skusi się na „darmowy” kod promocyjny? 

Google upiecze kilka pieczeni na jednym ogniu – zyska nowych użytkowników i zbierze ogrom danych z różnych stron. Idę o zakład, że wielu zachęconych kodem użytkowników zainstaluje rozszerzenie, a po otrzymaniu „prezentu” o nim po prostu zapomni. Może to też rozwiązanie na spadającą ilość instalacji Chrome’a. Po niedawnych kontrowersjach wokół reklam Google Chrome które łamały zasady wyszukiwarki Google, koncern sam zmniejszył PageRang strony służącej do pobierania przeglądarki. W Stanach Zjednoczonych zaczęło odbijać się to już na statystykach – pierwszy raz od dawna udział rynkowy Chrome’a spada.

Warto zastanowić się jednak, czy te 5 dolarów warte jest dobrowolnego oddawania Google’owi informacji o tym, jakie strony odwiedzamy i jak z nich korzystamy.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA