REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Dokumenty Google na Androida wreszcie offline

01.02.2012
22:54
Dokumenty Google na Androida wreszcie offline
REKLAMA
REKLAMA

Tego było trzeba – jedna z najważniejszych usług Google’a – Dokumenty – w wersji aplikacji mobilnej na Androida w końcu oferuje możliwość dostępu do plików offline. W Android Markecie czeka właśnie aktualizacja aplikacji, która tę wielce oczekiwaną zmianę przynosi. Teraz nawet bez dostępu do internetu można przeglądać zapisane wcześniej dokumenty. 

Co więcej, w wersji offline można również edytować dokumenty, a gdy znajdziemy się ponownie w zasięgu czy to WiFi, czy internetu mobilnego, wszystkie poczynione wcześniej zmiany zostaną automatycznie zaktualizowane i zsynchronizowane z kontem w chmurze. Obok wersji offline, Google zaktualizował także wygląd aplikacji w wersji na tablety z systemem Google Android. Teraz po otwarciu dokumentu na tablecie, zobaczymy go w wersji zoptymalizowanej pod względem rozdzielczości dla ekranu tabletu. Włączono także obsługę dokumentów gestami – ruch palca w lewo lub w prawo przeniesie nas pomiędzy poszczególnymi stronami, a slider na dole strony pozwoli na natychmiastowe przejście do żądanej strony dokumentu. 

Długo przyszło czekać użytkownikom urządzeń z Androidem na tak podstawową w gruncie rzeczy opcję jak dostęp offline do Dokumentów Google. We wrześniu ubiegłego roku Google udostępnił taką możliwość dla trzech podstawowych usług: Gmaila, Kalendarza i Dokumentów. Prawie pół roku trzeba było czekać, aby wszystkie te usługi były dostępna offline także na smartfonach z Androidem.

Dostęp offline do podstawowych usług w technologicznej chmurze, tj. kontakty, poczta e-mail, kalendarze, czy właśnie dokumenty wydaje się być kluczem do prawdziwej popularyzacji tej nowej formy przechowywania danych. W ten sposób niweluje się bowiem obawę mniej zaawansowanych użytkowników przed tym, że w którymś momencie rzeczywiście może nie być dostępu do bardzo ważnych danych. A prawda jest też taka, że wystarczy przejechać się pociągiem po Polsce, aby mieć kolosalny problem z zasięgiem mobilnego internetu. Dzięki udostępnieniu Dokumentów Google wersji offline na Androidzie, takie momenty nie będą nam już straszne.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA