REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Apple trzecim największym producentem telefonów na świecie

02.02.2012
17:38
REKLAMA
REKLAMA

Firma IDC, zajmująca się analizami rynku, opublikowała raport ukazujący najnowsze zmiany w udziałach firm na rynku telefonów komórkowych. Apple mocno rośnie w sile.

Patrząc na opublikowane przez firmę dane aż dziw bierze, gdy pomyśli się, że Apple praktycznie rzecz biorąc produkuje tylko jeden model telefonu i to klasy premium. Biorąc pod uwagę sprzedaż wszystkich telefonów na świecie w 2011 roku, od supersmartfonów aż do najprostszych modeli, firma z Cupertino ze swoim iPhonem znajduje się na trzecim miejscu pod względem ilości sprzedanych urządzeń (37 milionów w czwartym kwartale 2011 roku). Niekwestionowanym powodem wzrostu sprzedaży telefonów z jabłuszkiem o 128.4% było pojawienie się iPhone’a 4S.

Większy od Apple udział na rynku telefonów mają jedynie Nokia i Samsung (kolejno 113.5 mln i 97.6 mln sprzedanych urządzeń w 4. kwartale 2011 roku). Obie firmy produkują jednak bardzo dużą ilość modeli telefonów w każdym z przedziałów cenowych. Wciąż jeszcze przodująca Nokia odnotowała 8.2% spadku sprzedaży w roku 2011 względem roku poprzedniego, Samsung zwiększył sprzedaż o 20.9%.

Największym przegranym ostatniego roku jest LG, który w ubiegłym roku sprzedał niemal dwa razy mniej telefonów niż w roku poprzednim, spadając na 4. miejsce za Apple.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA