REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Apple sprzedało więcej telefonów niż komputerów od początku swojego istnienia

17.02.2012
15:17
REKLAMA
REKLAMA

Firma Asymco opublikowała raport dotyczący wielkości sprzedaży poszczególnych urządzeń firmy Apple w ciągu ostatnich 30 lat jej istnienia.

Z zamieszczonego na stronie firmy wykresu można wyciągnąć wiele ciekawych informacji i wysnuć kilka wniosków. Jeżeli ktoś kiedykolwiek zastanawiał się, dlaczego ostatnimi czasy Apple stara się przenieść funkcje i rozwiązania ze swojego systemu mobilnego iOS na komputery, oto kilka faktów, które mogą pomóc zrozumieć posunięcia firmy.

Tylko w roku 2011 Apple sprzedało 156 milionów urządzeń napędzanych systemem iOS (iPody Touch, IPhone’y i iPady). Jest to o 34 miliony sztuk urządzeń więcej niż ilość sprzedanych przez Apple komputerów od początku istnienia Maców, czyli od 1984 roku. Urządzeniem mobilnym, które najbardziej napędza sprzedaż jest iPhone, który sprzedał się od dnia swojej premiery 4 lata temu w około 180 milionach sztuk. Urządzenie, które zostało po raz pierwszy zaprezentowane światu w 2007 roku ma większą sprzedaż niż wszystkie komputery Apple łącznie.

Podobną do iPhone’a dynamikę wzrostu sprzedaży reprezentują inne urządzenia z systemem iOS – iPad (około 55 milionów sprzedanych urządzeń) i iPod Touch (około 80 milionów sprzedanych sztuk).

Opublikowane statystyki pokazują, że to nie komputery i nie system OS X są najważniejszymi produktami w portfolio Apple. Niedługo postrzeganie firmy może zmienić się z firmy komputerowej sprzedającej również telefony i tablety na producenta urządzeń przenośnych sprzedającego również komputery. Sytuacja może tłumaczyć też w pewien sposób podejście firmy do ochrony własności intelektualnej w postaci patentów dotyczących iPhone’a i iPada.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA