REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

220. rocznica urodzin kompozytora i rok przestępny - Google Doodle Fail

29.02.2012
15:21
REKLAMA
REKLAMA

Jak zawsze z okazji ważnych wydarzeń, Google świętuje oryginalną grafiką na swojej stronie głównej. Tym razem obchodzone są dwa wydarzenia – urodziny włoskiego kompozytora oraz rok przestępny.

29 lutego zdarza się w kalendarzu raz na 4 lata. To zrozumiałe, że Google świętuje dzisiejszy dzień. Po najechaniu na dzisiejsze logo na stronie głównej google.com pojawia się info „Rok przestępny”.

Dzisiejsza grafika jest jednak poświęcona włoskiemu kompozytorowi, który szczególnym zamiłowaniem darzył utwory operowe. Również informacja o jego 220. rocznicy urodzin znajduje się w dymku po najechaniu na Doodle’a.

Tradycją jest już, że odświętne logo Google po kliknięciu wyszukuje informacje o obchodzonym święcie – w tym przypadku szuka informacji o muzyku Rossinim. Wielka firma, przodująca w technologiach związanych z wyszukiwaniem informacji dopuściła się małego błędu w imieniu wielkiego kompozytora – ustawiono wyszukiwanie Gioachino zamiast poprawnego Gioacchino.

Sytuacja pewnie obyła by się bez echa, nikt by na to nie zwrócił uwagi, gdyby nie fakt, że Google słynie z poprawiania wyników wyszukiwania, skromnie pytając „Czy chodziło Ci o…”. Mamy więc do czynienia z sytuacją gdy Google poprawia samo siebie. Google’u, „Czy chodziło Ci o Gioacchino Rossini”?

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA