Tech

12 nowych aplikacji zintegrowanych z Facebook Timeline

Picture of the author

Kolejna grupa aplikacji firm trzecich została zintegrowana z facebookowymi funkcjami Timeline’a, dołączając do zyskujących coraz większą popularność rozszerzeń od Yahoo, Washington Post, Guardiana czy Digga.

Aplikacje firm i serwisów internetowych powiązane z nowymi funkcjami serwisu z Palo Alto pozwalają na społecznościowe czytanie, gotowanie, słuchanie muzyki itd. U nas jest to zauważalne głównie w formie powiadomień o tym, że ktoś z naszych znajomych przeczytał artykuł np. przez Washington Post Social Reader. Powiadomienia te dają szybki dostęp do treści artykułów bez konieczności opuszczania serwisu. W przyszłości mamy mieć jednak możliwość wspólnego słuchania muzyki, oglądania filmów czy przygotowywania posiłków – dzięki Facebookowi oczywiście.

W grupie nowych 12 aplikacji znalazły się takie pozycje jak The Huffington Post, MSNBC, Sporting News, MTV News czy blog Mashable.

Firmy, których aplikacje trafiły na Facebooka po konferencji f8 we wrześniu zeszłego roku mają powody do zadowolenia. Na Yahoo News zajrzało już 25 milionów osób, The Guardian zainstalowało 5 milionów użytkowników Facebooka (połowa z nich nie przekroczyła 24. roku życia), a czytność Digga wzrosła o 35% od momentu pojawienia się na Facebooku Digg Social Readera. Chęć posiadania własnej aplikacji przez firmy, blogi i wydawnictwa jest więc jak najbardziej zrozumiała.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst