REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Połowa użytkowników Facebooka jest zmartwiona Timeline'em

30.01.2012
17:00
REKLAMA
REKLAMA

Firma Sophos Security przeprowadziła sondaż wśród czterech tysięcy użytkowników serwisu społecznościowego, pytając ich o nowy sposób wyświetlania Tablicy użytkownika.

 

Informacja o Osi Czasu została zaprezentowana pod koniec września zeszłego roku przez Marka Zuckerberga na konferencji f8. Niewiele później firma Sophos zaczęła prowadzić badania opinii na temat nowej funkcji. Przeszło połowa ankietowanych (51.29%) jest zmartwiona Timelinem. Obawy facobookowiczów wynikają przede wszystkim z faktu ujawniania większej ilości informacji na temat użytkowników w nowym widoku Tablicy, zarówno samemu Facebookowi jak i innym posiadaczom kont.

Co więcej, kolejne 32.36% badanych odpowiedziało, że nie wie dlaczego jeszcze używa Facebooka. Można zakładać, że jest to grupa, wśród której znajdują się użytkownicy, którzy są najbardziej skłonni do opuszczenia serwisu.

Niewiele ponad 8% użytkowników stwierdziło, że będzie w stanie przywyknąć do Osi Czasu i jedynie kolejne 8% ją lubi.

Badania prowadzono od września. Nie było jeszcze wtedy pewne, czy facebookowicze będą zmuszeni do używania Timeline’a. W obecnej sytuacji wyniki badań mogłyby wyjść jeszcze bardziej niekorzystnie dla serwisu.

Z drugiej strony to nie pierwszy raz w historii Facebooka, gdy po wprowadzeniu nowych funkcji użytkownicy na nią narzekają. Historia pokazuje, że nawet najbardziej oporni w końcu przyzwyczajają się do zmian i zapominają o żalu.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA