Tech

Microsoft udostępnił Office 15 do testowania

Gigant z Redmond oddał w użytkowanie wąskiej grupy testerów swój najważniejszy po systemie Windows zestaw programów wchodzący w pakiet Office.

Microsoft podkreśla, że to pierwszy raz kiedy Office jest udostępniony do wcześniejszego użytkowania osobom spoza firmy. Office 15 ma być dla Microsoftu „najbardziej ambitnym przedsięwzięciem”. Szczególny nacisk jest kładziony na integrację powstałych programów z usługami w chmurze i platformami mobilnymi. Ostatnimi czasy pojawiło się kilka aplikacji Microsoftu dedykowanych systemom mobilnym, takich jak SkyDrive, OneNote czy Bing.

Odświeżony zostanie cały pakiet. Będzie on działał zarówno na obecnym Windows 7 jak i dedykowanym urządzeniom dotykowym Windows 8, co wymusiło pewne zmiany w interfejsie programów. Prócz standardowych Word, Excel czy PowerPoint zmiany zostały wprowadzone w internetowym pakiecie Office 365, narzędziu do zarządzania przez mail (Exchange), systemie zarządzania treścią dla firm (SharePoint), narzędziu konferencyjnym (Lync), do zarządzania projektami (Project) i tworzenia diagramów (Visio).

Publiczna wersja beta Office 15 ma się pojawić w wakacje tego roku. Wersji pełnej można się spodziewać wraz z systemem Windows 8.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst