Tech

Kolejna wpadka Android Marketu. Aplikacja udostępniająca książki za darmo

Poprzez sprytnie przygotowaną aplikację, która widniała w markecie aplikacji Google na urządzenia mobilne z systemem Android można było za darmo ściągnąć całą sagę Harry’ego Pottera, Pamiętniki Wampirów, książki Patricii Cornwell, Stephena Kinga i dziesiątki innych pozycji.

Aplikacja została już usunięta, jednak sporo osób zdążyło pobrać publikacje na swoje urządzenia. Ściągnięte książki były bardzo słabej jakości i trudne w nawigacji. Zawierały za to wiele bestsellerów. Udostępnianie takich treści za darmo jest łamaniem prawa. Twórcą programu jest deweloper nazwany „UKER”.

Zdarzenie zwraca uwagę na zbyt małą kontrolę Google nad tym co trafia do Android Marketu. Tym bardziej, że nie jest to pierwsza sytuacja, gdy trafia tam aplikacja tego typu. W grudniu z Android Marketu usunięto inne przestępcze aplikacje.

W Apple co prawda weryfikacja aplikacji przebiega dłużej niż w Android Markecie i uchodzi za dokładniejszą, jednak i w AppStore zdarzają się tego typu incydenty. Tydzień temu Apple zostało pozwane przez grupę chińskich pisarzy, których książki można było w sklepie Apple ściągnąć za darmo.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst