Tech

Już 5 milionów nocy zarezerwowanych w Airbnb. Firma się rozrasta

Serwis internetowy umożliwiający łatwe znalezienie noclegu u osoby prywatnej w większości miast świata świętuje już 5 milionów zabookowanych noclegów.

Airbnb, które jeszcze niedawno można było nazywać start-upem szybko zyskuje na popularności. Założona w 2008 roku w San Francisco firma może uznać poprzedni rok za udany. 80% wszystkich rezerwacji od początku istnienia Airbnb zostało zrealizowanych w ostatnich 12 miesiącach.

Airbnb zyskuje dużą popularność poza granicami USA. ¾ wszystkich rezerwacji jest międzynarodowych (czyli takich, w których albo odwiedzający albo odwiedzany nie pochodzi ze Stanów Zjednoczonych). Dotychczas firma musiała sobie radzić zarządzając ze swoich siedzib w San Francisco, Hamburgu, Berlinie i Londynie. Założyciele zapowiedzieli, że do końca pierwszego kwartału tego roku zostanie otwartych 6 nowych centrali Airbnb – w Barcelonie, Mediolanie, Kopenhadze, Moskwie, Paryżu i Sao Paulo.

Obecnie w serwisie znajduje się już ponad 100 tysięcy ofert w 19 tysiącach miast w 192 krajach świata. Airbnb oferuje całodobową pomoc mailową i telefoniczną w 16 językach.

W skrócie, Airbnb jest serwisem pozwalającym właścicielom mieszkań, domów itd. na wystawianie ofert ich rezerwacji. Pod ogłoszenia podpięte są opinie i oceny osób, które już skorzystały z danej oferty. Strona posiada zasady chroniące wynajmujących przed oszustwami przez np. przekazanie należności za pobyt odwiedzanemu dopiero po pozytywnej ocenie przez odwiedzającego.

Więcej statystyk podsumowujących dotychczasowe osiągnięcia Airbnb zostało przedstawionych na infografice.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst