REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

CES 2012: Zobacz co będą potrafić smartfony z procesorem Atom od Intela

12.01.2012
21:35
CES 2012: Zobacz co będą potrafić smartfony z procesorem Atom od Intela
REKLAMA
REKLAMA

Długo kazał na siebie czekać Intel na rynku smartfonów, ale jak już przygotował swoje mobilne procesory, to rzeczywiście jest się czym podniecać. Podczas targów CES w Las Vegas, Intel zaprezentował możliwości referencyjnego smartfonu opartego na procesorze Atom oraz systemie Google Android i na podstawie tej demonstracji można domniemywać, że już wkrótce na rynku rządzić będzie nowa generacja urządzeń mobilnych o znacznie potężniejszych możliwościach sprzętowych niż dotychczas.

Prezentowany na załączonym poniżej materiale wideo smartfon ma wbudowany procesor Intet Atom Z2260 o taktowaniu 1,6 GhZ, ekran o przekątnej 4,03 cala oraz dwie kamery: tylnej z 8-megową matrycą oraz przedniej z 1,3 megapikseli. Na pierwszy rzut oka nie są to więc rzucające na kolana parametry techniczne. Jednak za nimi kryje się prawdziwy demon wydajności.

Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na graficzne możliwości, które oferuje procesor Intela w połączeniu z technologiami akceleracji grafiki. Jakość renderingu stron internetowych jest na niespodziewanie wysokim poziomie, podobnie zresztą jak jakość odtwarzanego pliku wideo w formacie HD, którego można przewijać bez najmniejszych nawet lagów (co nie są wstanie gwarantować wszystkie komputery PC, nawet te z wyższej półki). Ciekawie prezentują się także możliwości aparatu fotograficznego, który może robić 10 zdjęć HD na sekundę, a także możliwość odtwarzania spektakularnych 360-stopniowych plików wideo.

Te i inne spektakularne możliwości procesorów Atom dla smartfonów nie obciążają nad wymiar żywotności baterii. Szczególnie duże wrażenie robi długość czuwania smartfonu – aż do 14 dni na jednym ładowaniu.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA