REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Ziarno niepewności - Unia Europejska wstrzymuje proces przejęcia Motoroli Mobility przez Google'a

12.12.2011
17:21
REKLAMA
REKLAMA

Dość zaskakująca nowina przypłynęła z Brukseli (via Reuters) – Unia Europejska wstrzymała przegląd dokumentów dotyczących przejęcia przez Google’a firmy Motorola Mobility żądając dodatkowych informacji. I choć przedstawiciel Google’a robi dobrą minę tłumacząc, że to żadne niestandardowe działanie ze strony europejskiego regulatora, to jednak jakieś tam ziarno niepewności zostało zasiane. Google musi zyskać zgodę głównych urzędów ds. zwalczania monopolów rynkowych na świecie by domknąć transakcję z Motorolą.

Informacja o tym, że Google kupił (tzn. chce to zrobić) Motorolę Mobility wybuchła w połowie sierpnia 2011 r. i od tego czasu wiele się na rynku mobilnym zmieniło – kilka firm na wewnętrznym rynku Androida musiało skorygować swoje strategie, a sam Google z chęcią już by się pewnie Motorolą zatroszczył nieco bardziej czule, bo sprawa dość wydatnie się przedłuża. Po pierwsze 17 tys. patentów miało być szybką skuteczną bronią przeciwko głównym rywalom Androida (Apple i Microsoft) na rynku mobilnych systemów operacyjnych, a po drugie zbliża się globalna premiera najnowszego wersji Androida i Motorola mogłaby być ważna przy wdrożeniu Ice-Cream Sandwich.

Teraz już wiadomo, że przejęcie – jeśli w ogóle – nie nastąpi przed 2012 r. Przy okazji wstrzymania czasowego procesu przejęcia Motoroli przez Google’a po raz pierwszy chyba zaczęto zastanawiać się co będzie jeśli regulatorzy nie pozwolą na tą transakcję. Co wtedy z Motorolą Mobility? Co z nękanym procesami Androidem? Co z Google’em na rynku mobilnym?

Potencjalne odpowiedzi na te pytania przyprawiają o zawrót głowy.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA