REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Uwierzysz? Google+ ma już ponoć 150 milionów użytkowników

22.12.2011
23:44
Uwierzysz? Google+ ma już ponoć 150 milionów użytkowników
REKLAMA
REKLAMA

Google+ ma już 150 milionów aktywnych użytkowników – donosi firma analityczna GlobalWebIndex.  Niestety nie podaje przy okazji w jaki sposób doszła do takiego wyniku, poza tym, że korzysta ze swoich narzędzi analitycznych, ale jeśli to prawda, to Google+ jest już jednym z największych serwisów społecznościowych świata – większym od MySpace, LinkedIn, czy Twittera. Według ostatnich oficjalnych liczb podanych przez Google’a – na koniec trzeciego kwartału z Google+ korzystało 40 mln osób. Czyżby więc w ciągu niecałych trzech miesięcy Google+ ponad potroił bazę aktywnych użytkowników?

Według autora notki blogowej na GlobalWebIndex, nowy serwis społecznościowy Google’a zawdzięcza swój gigantyczny wzrost Androidowi. Dzięki temu, że baza użytkowników systemu Android rośnie w zastraszająco szybkim tempem (aktualnie przekracza już 700 tys. aktywacji dziennie), a Google+ jest ściśle zintegrowane z wszystkimi usługami Google, to w naturalny sposób rośnie baza użytkowników tego serwisu społecznościowego. My dodalibyśmy jeszcze niedawną integrację Google+ z YouTube, dzięki której serwis wideo zyskał funkcję „spotkań” z Google+, co zapewne również przyczyniło się do wzrostu jego popularności. No, ale czy rzeczywiście jest to już 150 mln użytkowników?

Jeśli przypomnimy sobie to, co Larry Page mówił o Google+ podczas rozmowy z analitykami po prezentacji ostatnich wyników kwartalnych firmy, to powoli można chyba zacząć wierzyć w te 150 mln raportowanych przez GlobalWebIndex. Według Page’a, Google+ ma być centralną częścią usług Google i od początku jego istnienia, Google jest bardzo zdeterminowany by rzeczywiście tak się stało. I jeśli skonfrontować tę liczbę z liczbą użytkowników Google w ogóle – a jest ich pewnie niewiele mniej niż użytkowników internetu na świecie (ok. 2,5 mld) – to nie wydaje się ona zbyt wysoka, ani… nasycona. Korzystając z usług Google nie ma wręcz możliwości nie zauważyć Google+, więc w naturalny sposób następuje przyrost nowych użytkowników. Inna sprawa to ich zaangażowanie w życie serwisu, ale to już temat na inny wpis.

Można być pewnym, że Google+ będzie dalej rosnąć w siłę – także między innymi dzięki głębokiej integracji z systemem Android, bo w najnowszej wersji systemu Ice Cream Sandwich (Android 4.0), Google wbudowało opcję zapisania się do Google+ przy pierwszym uruchomieniu telefonu. Na razie na rynku jest tylko jeden smartfon z Androidem 4.0 (Google Nexus), ale wkrótce będzie ich całe mnóstwo. Można więc się spodziewać dalszego wzrostu popularności Google+ w najbliższym czasie.

Kto wie, może Google+ rzeczywiście dogoni Facebooka.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA