REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Usługi muzyczne od Nokii w Nokia Lumia 800 (wideo)

16.12.2011
14:28
Usługi muzyczne od Nokii w Nokia Lumia 800 (wideo)
REKLAMA
REKLAMA

Oprócz usług głosowych i transmisji danych, nowoczesne smartfony wykorzystywane są dziś również do cyfrowej rozrywki. Jedną z podstawowych czynności jakie wykonujemy dziś na urządzeniach mobilnych to słuchanie muzyki. Nokia wyposażyła swój pierwszy smartfon z systemem Windows Phone w usługę Nokia Muzyka, która charakteryzuje się kilkoma unikatowymi cechami.

Nokia Muzyka to nie tylko katalog muzyki przechowywanej w pamięci smartfonu, ale również usługi: sklep muzyczny oraz Mix Radio. Muzyczny sklep Nokii to jeden z największych serwisów tego typu na świecie. Jest w nim dostępnych ponad 11 milionów utworów muzycznych w formacie mp3. Sklep charakteryzuje się łatwością zakupu – wystarczy jedno kliknięcie w utwór lub album aby go kupić i od razu pobierać do pamięci smartfonu. Kupować i pobierać kawałki muzyczne można zarówno będąc w zasięgu sieci WiFi, jak i za pomocą transmisji danych internetowych za pomocą sieci mobilnej.

Mix Radio z kolei to usługa polegająca na możliwości tworzenia, a następnie słuchania własnych stacji radiowych przygotowywanych na podstawie muzycznych preferencji użytkownika. Wystarczy z własnej kolekcji muzycznej w Nokia Lumia 800 wybrać utwór, który lubimy, a usługa Mix Radio dobierze nam podobnych wykonawców i stworzy unikalną stację radiową. Co ciekawe, można ją słuchać online, jak również zapisać do pamięci telefonu i odtwarzać, gdy nie mamy dostępu do mobilnego internetu.

Nokia Muzyka to także na żywo uaktualniane informacje na temat wydarzeń muzycznych w okolicy. Dzięki niej można w szybki sposób sprawdzić gdzie odbywają się koncerty, a także dowiedzieć się, gdzie można kupić na nie bilety. Dzięki integracji z Nokia Mapy istnieje możliwość wyznaczenia trasy dojazdu na miejsce koncertu.

Więcej informacji o usługach muzycznych Nokii w smartfonie Nokia Lumia 800 na poniższym materiale wideo.

* wpis został przygotowany we współpracy z partnerem Spider’s Web, firmą Nokia.

Więcej informacji o Nokia z Windows Phone tutaj: www.lumia.pl.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA