REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Ostatnie afery zaszkodziły wizerunkowi Allegro (infografika)

16.12.2011
23:13
Ostatnie afery zaszkodziły wizerunkowi Allegro (infografika)
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnie miesiące nie należą do przesadnie udanych dla wizerunku największego serwisu e-commerce w Polsce. Najpierw społeczność zgromadzona wokół Allegro gremialnie krytykowała nowy wygląd serwisu wprowadzony na początku listopada. Następnie pod koniec listopada przyszła kolejna fala krytyki po tym, jak do posiadaczy kont pocztowych na Gmailu nie dochodziła korespondencja od Allegro, bo Google uznał ją za spam. W końcu kilkanaście dni temu wybuchła afera związana ze spowiedzią byłego pracownika Allegro na Wykopie, podczas której zarzucił on serwisowi nienależytą dbałość o ochronę haseł użytkowników. 

To musiało się negatywnie odbić na wizerunku serwisu w sieci. Gdzie można to dostrzec w sposób szybki i w miarę mierzalny? Na Facebooku oczywiście. Jak donosi zaprzyjaźniony ze Spider’s Web serwis CheeseCat, w ostatnim tygodniu, czyli od czasu ukazania się negatywnej publikacji wywiadu na Wykop.pl Allegro stracił 684 fanów swojego profilu na Facebooku. To spory odpływ fanów w krótkim czasie, jednak patrząc w czasowo szerszym ujęciu, serwis wciąż zyskuje na Facebooku.

Allegro wciąż pozostaje największą stroną firmową na polskim Facebooku, a statystyki zaangażowania fanów dalej są świetne. Od 1 listopada przybyło w sumie prawie 49 tys. fanów na Facebooku. Na fanpage’u serwisu użytkownicy ponad 11 tys. razy klikali przycisk „lubię to” przy wpisach i komentarzach, chociaż trzeba jednocześnie przyznać, że główna fala krytyki w związku z zaistniałymi kryzysami przetoczyła się przez społeczności, a nie klasyczne media. Przykładowo 3 listopada, gdy Allegro.pl zmieniło wygląd, na fanpage’u serwisu na Facebooku pojawiło się 150 negatywnych komentarzy.

Szczegóły reakcji społeczności Facebooka na wizerunkowe kryzysy Allegro na poniższej infografice przygotowanej przez CatCheese na podstawie badań narzędziem CatNapoleon.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA