REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Jonathan Ive, główny projektant Apple, z brytyjskim tytułem szlacheckim

31.12.2011
13:15
REKLAMA
REKLAMA

Od teraz Jonathan Ive, osoba odpowiedzialna za projekt niemal wszystkich obecnych produktów oznaczonych logotypem Apple, jest Rycerzem Komandorem orderu.

Dwa razy do roku królowa brytyjska Elżbieta dokonuje odznaczeń, w tym raz z okazji nowego roku. Tym razem tytułu doczekał się człowiek, dzięki któremu produkty Apple wyglądają tak jak wyglądają. Sir Jony Ive (sir – bo tak powinno się teraz do niego zwracać), jest odpowiedzialny za zaprojektowanie między innymi iMaca, MacBooka, MacBooka Air, iPhone’a czy iPada. Z firmą związany jest od niemal 20 lat, po powrocie Jobsa do Apple w połowie lat dziewięćdziesiątych został mianowany głównym projektantem, to stanowisko piastuje do dziś.

Nie jest to pierwsze odznaczenie Ive’a. W 2005 roku królowa nadała mu tytuł Komandora orderu (CBE), w tym roku otrzymał bardziej prestiżowy tytuł Rycerza Komandora orderu (KBE). Został mu on nadany za zasługi w dziedzinie projektowania przemysłowego i przedsiębiorczość.

Ive jest anglikiem, urodził się w Londynie, od 20 lat związany jest z kalifornijską firmą, mieszka wraz z żoną i dwójką dzieci w San Francisco. W biografii Jobsa Ive przedstawiany jest jako bratnia dusza Jobsa, osoba, której Jobs ufał. Jony Ive wystąpił z przemówieniem w Cupertino po śmierci szefa Apple, wspominał go jako przyjaciela. Z drugiej strony główny projektant Apple skarżył się również, że denerwowało go gdy Steve Jobs przypisywał sobie zasługi zespołu projektowego.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA