REKLAMA

Dell żegna się z tabletem Streak 7

05.12.2011 23.16
Dell żegna się z tabletem Streak 7
REKLAMA
REKLAMA

Niezbyt długo nacieszył się rynkowym życiem 7-calowy tablet z Androidem produkowany przez Della. Wprowadzony na rynek w pierwszej połowie tego roku Streak 7” ostatecznie zniknął już z oficjalnej strony producenta i nie ma już żadnej możliwości zamówienia go w ten sposób.

Tablet, wyposażony w procesor o taktowaniu 1GHz, 512 MB RAM, system Android (zaktualizowany niedawno do wersji 3.2), 16 GB wbudowanej pamięci oraz slot na karty microSD, miało pomóc jego producentowi w walce o rynek tabletów, na którym furory nie zrobił wcześniej jego 5-calowy odpowiednik. Niestety również i w tym przypadku, pomimo tego, że urządzenie dało się w końcu zakwalifikować do jednej z ogólnych kategorii (w przypadku Streak 5” nie było wiadomo czy jest to tablet czy telefon), spodziewanego sukcesu nie udało się odnieść.

Stopniowe wycofywanie się z tego segmentu rynku nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem. Wcześniejsze informacje już jakiś czas temu wyraźnie sugerowały, że jeden z największych producentów komputerów na świecie zamierza odpuścić sobie urządzenia z Androidem i skupić się na przygotowywaniu tabletów pracujących pod kontrolą nowego wydania Windows. Na pierwsze efekty tej pracy przyjdzie nam jednak poczekać prawdopodobnie do połowy przyszłego roku.

Kilka tygodni temu oficjalnie zakończona została również jakakolwiek forma dystrybucji modelu 5-calowego, a szanse na pojawienie się odmiany z wyświetlaczem o przekątnej 10” są w obliczu ostatnich wydarzeń praktycznie zerowe.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA