REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Tak powinien wyglądać nowoczesny serwis - The Verge

01.11.2011
17:23
REKLAMA
REKLAMA

Twórcy serwisów internetowcych mają zawsze nie lada problem – jak połączyć dobrą ekspozycję własnych treści z atrakcyjnością, przejrzystością i nowoczesnością? To udało się The Verge, nowemu projektowi Joshuy Topolsky’ego, byłego naczelnego Engadget. The Verge jest piękny i zapowiada się, że będzie jednym z najbardziej opiniotwórczych serwisów technologicznych w branży. Gdy Topolsky odszedł z Engadget szybko założył nowy projekt – ThisIsMyNext – w którym znalazło się miejsce dla kilku innych redaktorów Engadget. Jednak był to tylko mocny okres przejściowy, w którym przygotowywano The Verge. Warto było czekać. The Verge zachwyca prostotą, przejrzystością i wykorzystaniem przestrzeni.

The Verge zbudowano na podstawie sześcianów, które służą zarówno jako zajawki wpisów ze wstępem, jak i miejsce na ekspozycję dodatkowych treści. Poza tym przez stronę przewijają się widżety również atrakcyjne wizualnie. Górna, klasyczna belka, dużo przestrzeni i nienachalne reklamy – wszystko jest na swoim miejscu. Nawigacja jest przyjemna, a The Verge wygląda po prostu lekko. Tak samo jest z podstronami poszczególnych wpisów: nic nie zakłóca czytania i jest elegancko. Widać, że Topolsky czerpał trochę inspiracji z Engadget – widżet przedstawiający najważniejsze artykuły dziwnie przypomina Engadget, ale to nic złego, bo jest bardzo przyjemny.

The Verge przypomina układem trochę aplikacje webowe i w bardzo fajny sposób eksperymentuje z coraz modniejszym ostatnio zerwaniem ze standardową, kolumnową prezentacją treści.

Jako Spider’s Web kibicujemy The Verge, tym bardziej, że załoga Topolsky’ego to doświadczeni redaktorzy, którzy już na ThisIsMyNext udowodnili, że potrafią być atrakcyjni przy utrzymywaniu wysokiego poziomu treści.

O The Verge na pewno usłyszymy jeszcze nie raz – bo tak powinien prezentować się nowoczesny serwis.

Ewa

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA