REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

A jednak - iPhone 4S

REKLAMA
212 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

W Cupertino odbywa się właśnie konferencja Apple. Wydarzenie jest bardzo kameralne – zaproszono jedynie około 350 dziennikarzy, nie ma transmisji wideo, a atmosfera jak to zazwyczaj u Apple’a zrobiła się dzięki temu gorętsza. Sprzedaż iPhone 4 to połowa ogólnej sprzedaży iPhone’ów, sprzedaż wzrosła o 125% w porównaniu do poprzedniego roku, a sam iPhone to 5% wszystkich smartfonów na świecie. To imponujące – żaden inny producent nie ma szans na osiągnięcie takich wyników jednym, jedynym modelem smartfona. iPad też wciąż jest hitem – w Stanach Zjednoczonych 3 na cztery sprzedane tablety to iPady.

Według Apple 43% wszystkich mobilnych urządzeń na rynku działa na iOS. Co miesiąc ściągany jest ponad miliard aplikacji, a deweloperom wypłacono już 3 miliardy dolarów. To największa siła iOS – zasięg i popularność, co sprawia, że ten system jest tak atrakcyjny dla deweloperów, a co za tym idzie klientów.

iOS 5 i iCloud, o których wiadomo już praktycznie wszystko, zostaną udostępnione dla wszystkich już 12 października.

Najważniejszy jest jednak iPhone 4S z dwurdzeniowym procesorem A5 Corteksa. Wydajnościowo ma zapewniać 7 razy szybszą grafikę niż poprzednia wersja. 4S wygląda dokładnie jak iPhone 4 – to nie dziwi, zwłaszcza w świetle podanych danych o świetnej sprzedaży poprzedniego iPhone’a. Sytuacja jest niemal analogiczna do tej z iPhone’em 3 i 3Gs.

Według Apple iPhone 4S pozwoli na 8 godzin rozmów po 3G, sześć godzin surfowania po sieci, dziewięć na WiFi, oglądanie 10 godzin wideo lub słuchanie muzyki przez 40 godzin. Faktycznie – urządzenia Apple słyną z dobrych baterii, ciekawe tylko jak dwurdzeniowy procesor sprawdzi się w rzeczywistości. Usprawniono też anteny – zamontowano dwie osobne, dzięki czemu odbieranie i wysyłanie danych odbędzie się osobno. Ma to spowodować lepsze i szybsze wykorzystanie sieci.

iPhone 4S dostanie też nową, ośmiomegapikselową kamerę. Nowy sensor pozwoli na lepsze zbieranie światła, ulepszono także soczewki, a wykonywanie zdjęcia ma być o jedną trzecią szybsze niż w iPhone’ie 4. Od uruchomienia aparatu do wykonania pierwszego zdjęcia aparat w 4S potrzebuje 1.1 sekundy, do kolejnych pół sekundy.

Kamera w iPhone’ie 4S po raz pierwszy pozwoli także na nagrywanie wideo w Full HD 1080p.

Jedną z ciekawszych rzeczy jest AiPlay, czyli mirroring (przewodowy lub bezprzewodowy). Pozycjonowanie iPhone jako konsoli do gier nabiera coraz większego sensu.

Potwierdziły się także plotki na temat głosowego asystenta – Siri. Ma on pozwolić na głosową, inteligentną obsługę głosową, przykładowo za pomocą pytań. System Siri to więcej niż tylko obsługa głosowa znana z dotychczasowych telefonów. Może on czytać wiadomości, ma dostęp do aplikacji systemowych i dostosowany został wyłącznie do iPhone’a 4. Oczywiście dostępne wersje językowe są mocno ograniczone – do angielskiego, francuskiego i niemieckiego.

iPhone 4S dostępny będzie w trzech wersjach – z pojemnością 16, 32 i po raz pierwszy w historii tego telefonu 64 gigabajtów.

Dodatkowo do sprzedaży trafi tania ośmiogigabajtowa wersja iPhone’a 4 – w Stanach Zjednoczonych dostępna z kontraktem za 99 dolarów, 3GS za darmo. Ciekawe jak ceny będę prezentowały się w Polsce.

iPhone 4S na najważniejszych dla Apple’a rynkach trafi do sprzedaży 14 listopada, 28 listopada w 28 innych krajach. Na żadnej z list nie ma Polski.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA