REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Facebook odświeża profile i przedstawia Timeline

22.09.2011
19:33
REKLAMA
REKLAMA

Na konferencji deweloperskiej f8 Facebook zaprezentował dziś kilka nowości. Jedną z nich są nowe profile – Zuckerberg wyszedł z założenia, że profil powinien przekazywać jak najwięcej informacji. W tym celu stworzono Timeline.

Timeline składa się z 3 części eksponujących jak najwięcej informacji – wpisów, informacji i używanych aplikacji.

Timeline przedstawia wszystkie aktywności w profilu i i pozwala na ich łatwą filtrację. Za pomocą algorytmów ocenia ważność informacji i ukrywa te najmniej znaczące. Obok wpisów ze ściany pojawiają się zdjęcia, połączenia, aplikacje i informacje.

Reports w aplikacjach mają ułatwić dzielenie się aktywnościami z aplikacji i umieszczanie ich w Timelinie. Praktycznie wszystko jest edytowalne – profil ma, jak mówi Zuckerberg, opowiadać historię życia. Chronologicznie ułożone boksy z informacjami mają temu pomóc.

Do praktycznie każdego elementu dodano przyciski pozwalające umieścić je w Timelinie. Usprawnia też opcje wyboru komu mają być wyświetlane informacje i w jaki sposób.

Timeline wydaje się być zupełnie nową formą aktywności, którą będą wykonywali użytkownicy serwisu. Będzie to wymagać jeszcze większego zaangażowania użytkowników Facebooka, którzy – jeśli będą chcieli aktywnie korzystać z nowości – będą musieli zdecydować się spędzać w nim jeszcze więcej czasu niż poprzednio. Już wcześniej mieliśmy sygnały, że Mark Zuckerberg chce totalnie zawładnąć czasem, jaki użytkownik spędza w internecie. Powoli skutecznie buduje narzędzia, dzięki który będzie to możliwe. Timeline oraz Reports wydają się być ważnymi elementami tej strategii.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA