Tech

Doceń blogera! Płać mu za teksty z YetiPay. Spider's Web marketingowym partnerem wejścia na rynek nowej platformy.

222 interakcji
dołącz do dyskusji

Wielokrotnie na łamach Spider’s Web pisaliśmy o próbach komercjalizacji dobrych treści blogowych. Zastanawialiśmy się, które formy monetyzacji blogów mają realną szansę na powodzenie, a które z góry skazane są na porażkę. Wielokrotnie nasi Czytelnicy zapewniali nas o gotowości zapłaty za naszą pracę: jedni sugerowali zamknięcie Spider’s Web za systemem abonamentowego dostępu do naszych treści, inni chcieliby płacić za czytanie tylko poszczególnych naszych autorów, jeszcze inni sugerowali system donacyjny.

Dzisiaj jako pierwsi w Polsce wdrażamy nowy system wynagrodzenia za naszą pracę i zachęcamy innych blogerów do zrobienia tego samego. Od tej pory, pod każdym wpisem na Spider’s Web pojawiał się będzie specjalny przycisk mikropłatności. Jednocześnie informujemy, że Spider’s Web jest marketingowym partnerem wejścia na polski rynek platformy YetiPay, która opiera się na darowiznach dla blogerów poprzez mikropłatności.

Jak działa YetiPay? Jeśli powiadasz własną stronę internetową lub bloga i chcesz, aby praca poświęcona na jej prowadzenie przekładała się na realne zarobki, możesz zacząć przyjmować darowizny poprzez mikropłatności. Wystarczy, że wkleisz kod HTML na swoją stronę internetową i umieścisz przycisk „doceń z Yeti” przy treściach, które publikujesz. Za pomocą tego przycisku Twoi Czytelnicy mogą przekazywać małe kwoty (albo duże…, jak kto woli) pieniędzy wprost na Twoje konto. Kliknięcie w przycisk „doceń z Yeti” pozwala użytkownikowi w kilka sekund przekazać dowolną kwotę pieniędzy – już od 2 groszy. Konto donacyjne YetiPay dla wydawców jest bezpłatne i służy do przyjmowania darowizn od internautów. YetiPay pobierze 7% prowizję od zgromadzonych przez Ciebie wpłat od Czytelników. Konto użytkownika YetiPay oczywiście również jest darmowe i nie wiążę się z żadnymi opłatami – zarówno za korzystanie, jak i doładowywanie konta. W praktyce działa to tak, że Czytelnik bloga wpłaca na swoje konto wybraną przez siebie kwotę, którą później dysponuje doceniając blogera za jego pracę.

Serwis blogowy Spider’s Web jest marketingowym partnerem promocyjnej akcji wejścia platformy YetiPay z usługą dla blogerów i właścicieli stron. Będziemy częścią sporej kampanii reklamowej w internecie, która będzie promować zarówno samą platformę YetiPay, jak i treści Spider’s Web, za które Czytelnicy będą mogli nas wynagrodzić dowolną kwotą darowizny. Oficjalny start kampanii jutro, ale już dziś zainteresowani wydawcy blogów i stron internetowych mogą rejestrować się w usłudze YetiPay i pobierać kody przycisków do instalacji na swoich stronach.

Jako twarz tego projektu, chcemy być w pełni transparentni. W związku z tym będziemy cyklicznie informować opinię publiczną (zapewne we wpisach mikroblowych i/lub na naszym fanpage’u na Facebooku), o tym jaką kwotę uda nam się uzbierać w każdym miesiącu. To pozwoli nam wspólnie na bieżąco oceniać, czy projekt spełnia pokładane w nim nadzieje, czy nie.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst