Tech

Niesamowita mysz od LG. Zeskanuje, przekonwertuje tekst na dokument Word.

Kiedy wydawało się, że czas komputerowych gryzoni dobiega końca, bo ich miejsce przejmują z jednej strony hybrydy tradycyjnych myszek z gładzikami obsługującymi gesty, a z drugiej zewnętrzne lub wbudowane w komputer wszystko potrafiące gładziki, LG Electronic prezentuje produkt, który wnosi nie tyle tchnienie, co wiatr innowacyjności w wysłużony komputerowy gadżet. LG LSM-100 (nazwa zdecydowanie innowacyjne nie jest) to mysz z wbudowanym skanerem oraz technologią OCR.


Jak działa skaner w myszce LG? Wystarczy przytrzymać przycisk Smart Scan znajdujący sie z lewej strony myszy i przeciągnąć urządzenie nad wybranym dokumentem. Zeskanowany obraz można następnie zapisać w jednym z wielu formatów (PNG, JPEG, TIFF, BMP, PDF, XLS i DOC) lub przeciągnąć do odpowiedniej aplikacji.

Co więcej, mysz LSM-100 jest także wyposażona w opracowaną przez LG technologię rozpoznawania znaków OCR, konwertująca zeskanowany tekst na dokument Microsoft Word, który użytkownik może potem edytować i dowolnie modyfikować zgodnie ze swoimi potrzebami. Technologia OCR eliminuje konieczność ręcznego przepisywania tekstu z wydrukowanych dokumentów, co pozwala zaoszczędzić wiele czasu.

Urządzenie nie jest ograniczone ramką obszaru skanowania, dzięki czemu poradzi więc sobie nawet ze stronami w formacie A3 — czyli większymi niż w przypadku większości tradycyjnych skanerów przenośnych.

Nie wiem jak Wy, ale my jesteśmy pod dużym wrażeniem.

Tagi: LGmyszka
przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst