REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

Na to czekam! Ticker od Facebooka

REKLAMA
REKLAMA

Facebook – jak wiemy – wprowadza powoli zmiany do swojego UI. Jednym z nowych elementów ma być nowy sposób prezentacji kanału informacji spływających od naszych znajomych. Aktualnie by przeglądać statusy, komentarze, like’i obserwowanych przez nas osób trzeba być na swojej stronie głównej serwisu, czyli inaczej ‚tablicy’, jak nazywa ją Facebook. Jak donosi serwis All Facebook, niektórzy użytkownicy popularnego Fejsa mają już możliwość włączenia nowego sposobu obserwowania streamu – usługa nazywa się Ticker.

Ticker to nic innego jak poszerzenie funkcjonalności paska bocznego w interfejsie Faceboka, który teraz służy jako kontrola tego, który z naszych znajomych jest dostępny (do ewentualnego czata). Teraz funkcjonalność tego paska zostanie poszerzona o streaming informacji, który do tej pory był dostępny z poziomu tablicy.

Na pierwszy rzut oka wygląda to na bardzo dobre posunięcie Facebooka. Po pierwsze, w końcu będzie można zrezygnować z aplikacji zewnętrznych, które to oferowały (osobiście używałem Facebook for Adobe Air, choć na Maku popularne są także mini aplikacyjki obsługujące stream Facebooka z pozycji górnego paska menu). Po drugie widać, że Facebook obserwuje co się dzieje wokół niego. Pomysł na pasek boczny funkcjonujący w ten sposób zaczerpnięty został głębokim haustem od innowacyjnej przeglądarki Rock Melt (na bazie Chromium). Przy okazji wydaje się, że nowy kanał wiadomości Facebooka obsługiwany w ten sposób, to odpowiedź na świetny interfejs Google+.

Tak czy siak z niecierpliwością czekam aż Facebook włączy tę nowość globalnie.

przemekspider

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA