REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nawigacja w Mapach Google w Polsce = kłopoty Nokii i innych

20.07.2011
12:36
REKLAMA
REKLAMA

Po Google Traffic, także i Nawigacja Google’a działa w Polsce i to działa ze wszystkimi swoimi funkcjami, tj. wyszukiwania głosowego, zintegrowanymi informacjami o ruchu na trasie, widokiem satelitarnym, a także widoku Street View, chociaż na razie polskich miejsc oznaczonych w tym trybie jest niewiele. To świetna nowość, która pokazuje, że Google coraz poważniej traktuje lokalne rynki.

Długo Google kazał czekać na pełne usługi nawigacyjne w naszym kraju, ale jak już je wdrożył, to w pełnej krasie. Oczywiście Nawigacja w Mapach Google’a jest darmowa, więc Nokia, która ze swoich darmowych mapa oferowanych przy zakupie swoich telefonów zrobiła główny handicap zakupowy właśnie straciła swoją przewagę. Nawigacja Google Maps może również zagrozić pozycji polskich gigantów, tj. AutoMapa.

Darmowa Nawigacja Google’a daje również dużą przewagę Androidowi, bo na razie dostępna jest tylko na smartfonach z Androidem. Jeśli więc mielibyśmy mówić o pierwszej killer-aplikacji na Androida, której próżno szukać na iPhonie, to Nawigacja w Mapach Google byłaby świetnym kandydatem. To się oczywiście wkrótce zmieni, bo trudno oczekiwać, aby Google nie udostępnił nowości także i posiadaczom smartfonów Apple’a.

Jak wszystko w Google’u, także i Nawigacja jest aktualnie w wersji beta, ale z tego co raportują Czytelnicy Spider’s Web, nie ma żadnych problemów z działaniem aplikacji w terenie.

Google właśnie zrobił bardzo duży krok w kierunku popularyzacji swojej platformy mobilnej w Polsce. Rynkowe reperkusje darmowej nawigacji od Google’a mogą być spore.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA