REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

LG Cinema 3D Full HD, czyli Samsung doczekał się godnego rywala na rynku TV

22.07.2011
19:15
REKLAMA
REKLAMA

Polaryzacyjne 3D, do którego nie potrzeba drogich okularów zawarte w modelach telewizorów oferowanych przez LG doczekało się certyfikacji. Od teraz Koreańczycy ze spokojem mogą głosić, że ich ekrany Cinema 3D wyświetlają trójwymiarowy obraz w Full HD.

Model 47LW579S-ZD otrzymał oficjalny certyfikat gwarantujący uzyskanie obrazu FULL HD w trybie 3D. Certyfikat ten został przyznany przez VDE (Verband der Elektrotechnik) – jedno z największych międzynarodowych stowarzyszeń techniczno-naukowych w Europie.

Koreański LG idzie drogą, jaką wyznaczył o blisko dziesięć lat starszy rodak Samsung. Dziś Samsung już nikomu nie kojarzy się z kiczem i tandetą, lecz nagradzany jest za dizajn, którego przynajmniej w telewizorach nie kopiuje od innych producentów. LG wciąż jest traktowany przez wiele osób poniekąd z przymrużeniem oka – owszem, czeka ich sporo pracy jeszcze nad wzornictwem, ale rozwiązania technologiczne oferowane w tegorocznych modelach wyprzedzają czołówkę o sezon, a może nawet o dwa. Wystarczy wspomnieć Magiczny Pilot, Media Link czy szeroko już opisywane na łamach Spider’s Web pasywne 3D.

LG zaczyna robić karierę za wielką wodą. Certyfikowany model 47LW579S został w USA uznany za najlepszy na rynku telewizor 3D. Wystarczy spojrzeć na listę najlepiej sprzedających się modeli 3D w Amazonie by stwierdzić, że dni aktywnego 3D u zwykłego konsumenta, nie HDmaniaka, są policzone. W końcu liczy się komfort, a nie piksele. Nawet lider sprzedażowy Samsung w najbliższym czasie wprowadzi tańsze pasywne 3D. Na konkretne wyniki sprzedażowe wciąż czekamy – żaden z producentów nie chwali się nimi otwarcie. Rynek telewizyjny cierpi również na bardzo dużą fragmentaryzację. Każdy producent posiada po kilka modeli w różnych rozmiarach, a na sklepowych półkach znaleźć jeszcze można serie z poprzednich lat.

Trzeba bacznie obserwować kolejne ruchy LG. Zanosi się na to, że Samsung doczekał się wreszcie konkurenta, który może z nim powalczyć na polu cena/jakość. Jak na razie, w tym roku to LG wprowadza do powszechnego użytku innowacyjne rozwiązania. Reszta liczących się producentów tylko ulepsza modele z poprzednich lat.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA