REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Google Traffic nareszcie działa w Polsce!

14.07.2011
9:44
REKLAMA
REKLAMA

Świetna informacja dotarła wczorajszej nocy czasu polskiego od Google’a – włączcie mapy Google’a a znajdziecie tam możliwość uzyskania informacji o natężeniu ruchu na w Waszej okolicy lub na planowanej trasie. Google Traffic w końcu zawitał do Polski, więc mapy Google’a, szczególnie na urządzeniach mobilnych robią się od dziś dużo bardziej przydatne niż dotychczas.

Google Traffic – usługa, którą Google wprowadził jako opcję do swoich Map dostępna była dla użytkowników kilku państw od 2008 r. Dopiero od dzisiaj taką możliwość zyskują użytkownicy w Polsce, obok 12 innych krajów: Austrii, Belgii, Czechach, Danii, Niemiec, Irlandii, Izraela, Luksemburga, Holandii, Słowacji, Hiszpanii i Szwajcarii. Zasięg usługi obejmuje najważniejsze drogi: autostrady i ekspresowe (czyli u nas baaaardzo niewiele), jak również najważniejsze drogi w centrum dużych miast.

Jak informuje Google w notce blogowej, informacje na temat natężenia ruchu są aktualizowane z dokładnością do 5 – 10 minut. Można także przeanalizować typowy ruch w danym miejscu dla danej godziny, co szczególnie powinno się przydać dla planowania przejazdu w centrum nieznanego nam miasta.

Sprawdziliśmy Google Traffic zarówno w wersji webowej, jak i mobilnej na Androidzie i rzeczywiście pojawiają się już informacje o natężeniu ruchu. Google używa do tego trzech kolorów – zielony sygnalizuje mały ruch, żółty wzmożony, a czerwony korki. W aplikacji Nawigacja, integracja Traffica pozwoli również na szybkie odnalezienie alternatywnych dróg dojazdu do danego miejsca z pominięciem pól oznaczonych na czerwono.

Można zakrzyknąć – w końcu!

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA