REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

WPIS SPONSOROWANY: Pierwsza Pomoc

15.06.2011
15:30
REKLAMA
REKLAMA

Naprawdę cieszymy się, kiedy możemy w ramach sponsoringu promować takie produkcje jak ‘Pierwsza Pomoc’ – aplikację mobilną na iPhone’a, w której nie sposób nie docenić świetnej i to na dodatek poważnej, a nie rozrywkowej użyteczności. Pierwsza Pomoc to nie tylko jedna z największych baz lekarzy i aptek w Polsce (ponad 22 tys. placówek) dostępnych na rynku, ale również interaktywny, wzbogacony ilustracjami poradnik pierwszej pomocy.

Aplikacja ma kilka bardzo przydatnych narzędzi, jak choćby wyszukiwarkę lekarzy oraz aptek, szpitali, klinik, przychodni, laboratoriów, stacji dializ i stacji sanitarno-epidemiologicznych w oparciu o geolokalizacyjne położenie użytkownika aplikacji. Łatwo wyznaczymy trasę z lokalizacji użytkownika do wybranej placówki i jednym dotknięciem ekranu wybierzemy również numer pogotowia ratunkowego.

Z resztą Pierwsza Pomoc to prawdziwy multimedialno-geolokalizacyjny kombajn, który może przydać się w sytuacjach konieczności udzielenia pierwszej pomocy. Warto wiedzieć, że w aplikacji znajdziemy szczegółowy poradnik jak działać w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia – na przykład jak zatamować krwotok, poradzić sobie z oparzeniem, ukąszeniem przez owada czy złamaniem kości, jak również jak zareagować w przypadku omdlenia, ataku padaczki czy drgawek u dzieci.

Poradnik został opracowany przez profesjonalnego Ratownika Medycznego. Zawiera ilustracje oraz porady tekstowe dotyczące rozpoznawania objawów. W specjalnym filmie Ratownik Medyczny pokazuje, krok po kroku, jak należy wykonać reanimację krążeniowo-oddechową. Aplikacja umożliwia również wyszukiwanie objawów według słów kluczowych.

Pierwsza Pomoc to jedna z tych aplikacji, które należy mieć na swoim smartfonie bez względu na okoliczności. I choć życzyłbym nam wszystkim żebyśmy nigdy nie musieli z niej korzystać, to niestety życie często nas uczy, że trzeba być przygotowanym na każdą okoliczność. Aplikacja firmy Sensi Consulting ułatwia nam bycie przygotowanym na wszelkie niespodziewane okoliczności natury medycznej.

Aplikacja Pierwsza Pomoc jest dostępna z App Store za 1,59 euro.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA