REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Telewizor Playstation i nowa konsola od Sony - ktoś to kupi?

07.06.2011
20:11
REKLAMA
REKLAMA

Ktoś pamięta jeszcze taką japońską firmę, którą wciąż interesują się hakerzy podkradając dane to tu to tam..? Po szeregu wpadek wizerunkowych i problemach finansowych firma wciąż żyje i prezentuje nowe produkty. Podobnie było dziś w nocy na E3.

Najważniejsza była prezentacja nowej przenośnej konsoli Playstation Vita, która będzie dostępna pod koniec tego roku. W Stanach Zjednoczonych za urządzenie Sony trzeba będzie zapłacić 249 dol. (wersja wifi) lub 299 dol. (wersja 3G dostępna w sieci AT&T). Co w niej? Dwie kamery, wyświetlacz OLED, cztery rdzenie i ciekawie rozwiązane sterowanie.  To nie całkowita nowość, bo produkt ten był już prezentowany pół roku temu. Jednak dopiero teraz goście na konferencji E3 mieli  szansę go dotknąć. Były też prezentacje kilku gier, zarówno na zapowiadaną konsolę jak i Playstation 3. Po raz kolejny przedstawiciele Sony przepraszali również za sytuację z PSN.

Jednak nie wszystko złoto co się święci – całkowitym nieporozumieniem wydaje się prezentacja 24-calowego telewizora Playstation. Sony produkuje w ciągu roku kilkanaście różnych modeli telewizorów, w tym ostatnio większość modeli z 3D. Tworzenie dedykowanego ekranu dla Playstation nie wydaje się mieć większego sensu. Owszem, designem urządzenie zgrabnie nawiązuje do całej linii Playstation. Tylko co z tego ?

W dobie dużych ekranów monitorów komputerowych i czasach, gdy telewizory rzadko kiedy kupuje się mniejsze niż 40 cali, 24 cale to naprawdę niewiele, zwłaszcza że ekran jest dedykowany rozrywce 3D dla dwóch graczy. Specjalne okulary nadal są niezbędne by cieszyć się obrazem 3D, choć obietnica gry, w której gracze widzą w okularach co innego każdy z osobna jest całkiem intrygująca. Jak blisko 24-calowego ekranu trzeba jednak będzie usiąść by cieszyć się wygodną grą we dwójkę, dobrą jakością i efektami 3D?

Nie wydaje się by było wielkie zapotrzebowanie na taki produkt. Sony raczej nie słynął z kreowania potrzeb klientów, więc trudno będzie wmówić graczom, że do Playstation najlepszy jest Playstation TV. Produkt ten wydaje się zbędny. Na dodatek cenowo również nie stanowi zbytniego wyzwania – w USA będzie to 499 dol., więc w Europie zapewne 499 euro. W podobnej cenie dostaniemy monitory komputerowe z okularami 3D Nvidii. Natomiast powyżej 2 tysięcy złotych można znaleźć telewizory 3D nawet 50-calowe.

Pomysł Sony wydaje się dość dziwaczny. Będzie więc kolejna wtopa, czy może ktoś na taki produkt jednak czekał?

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA