REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Spider's Web 2.0, czyli nowy wygląd serwisu

20.06.2011
12:19
REKLAMA
REKLAMA

Po długich bojach z wieloma grafikami, w końcu jest – nowy layout Spider’s Web, który nazwaliśmy sami dla siebie Spider’s Web 2.0. Ewolucja, nie rewolucja – taki cel przyświecał nam pracując nad nowym wyglądem serwisu. Z jednej strony zdawaliśmy sobie sprawę z błędów, których poprzednia odsłona Spider’s Web nie uniknęła, jednak z drugiej strony, chcieliśmy utrzymać dość specyficzny i wyróżniający charakter naszego wyglądu. Oceńcie proszę czy nam się to udało.

Chcieliśmy przede wszystkim znaleźć lepsze rozwiązania na wewnętrzną promocję poszczególnych wpisów w serwisie, po to, aby nie tylko główna lista wpisów blogowych była przez Was klikana, ale także by Czytelnik mógł zaciekawić się czy to polecanymi przez nas wpisami, czy najpopularniejszymi wpisami w naszym dorobku. Stąd nowy ‚slider’, który promuje teraz nie 3 teksty jak poprzednio, lecz aż 12! (przejście pomiędzy poszczególnymi ekranami slidera po kliknięciu w odpowiednie kropki). Stąd również nowy wygląd Minibloga, w którym na stronie głównej możemy zareklamować aż 9 wpisów. Stąd także dwa nowe widgety wewnątrz listy wpisów, o których nieco więcej poniżej.

W prawym górnym rogu nowego layoutu Spider’s Web widzicie avatary poszczególnych blogerów Spider’s Web. Odznaczenie któregokolwiek z nich oznacza usunięcie z widoku listy wpisów danego autora.

W samej liście wpisów blogowych zmian jest mniej, bo to w poprzedniej odsłonie Spider’s Web było jego najsilniejszą stroną. Staraliśmy się wyjść naprzeciw nowym trendom w dizajnie stron internetowych i zamiast nawigacji słownej postawiliśmy na ikonografię. Mam nadzieję, że Czytelnicy Spider’s Web docenią smaczki graficzne w postaci wszechobecnych ikonek.

W części listy wpisów znajdziecie dwa nowe widgety, po których sobie wiele obiecujemy. Znajdują się one pod pierwszym i drugim wpisie na stronie głównej oraz kolejnych stronach z listą wpisów. Pierwszy z nich ‚O tym piszemy najczęściej‚ przedstawia listę najpopularniejszych tematów (według tagów) w danym tygodniu lub miesiącu. Powoli będziemy zasilać poszczególne tagi stosownymi graficzkami, więc jeszcze przez chwilę może być tak, że część z nich nie będzie opatrzonych odpowiednimi obrazami.

Drugi widget to ‚Najpopularniejsze teksty blogerów w ostatnim miesiącu‚. Poszczególne kropki przenoszą do najchętniej czytanych i dyskutowanych tekstów danego blogera w ostatnim miesiącu (zastosowaliśmy tu kombinację liczby odsłon z liczbą komentarzy w odpowiednio skonfigurowanym algorytmie). Mamy nadzieję, że nowe widgety będą często wykorzystywane przez Czytelników i generalnie ułatwią dostęp do najlepszych treści Spider’s Web.

Na podstronie wpisu ze strony głównej i kolejnych stron Spider’s Web zmieniliśmy szerokość kolumny wpisu, która teraz jest zunifikowana z szerokością zajawki wpisu na stronie głównej. Dzięki temu, że tekst formatowany jest tak samo jak na stronie głównej oko Czytelnika szybciej odnajdzie miejsce, w którym kończyła się zajawka.

Jest też nowa stopka serwisu, odchudzony do niezbędnych widgetów sidebar oraz kilka mniej lub bardziej widocznych usprawnień nawigacyjnych. Mamy nadzieję, że nowy wygląd Spider’s Web przypadnie Wam do gustu. Dajcie proszę znać co o nim sądzicie.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA