REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Samsung chce przejąć Nokię?

08.06.2011
16:30
REKLAMA
REKLAMA

Nie mogę się powstrzymać, żeby tą plotką nie podzielić się z Czytelnikami Spider’s Web. Poważne źródło – nie jakieś tam plotkarskie serwisy – tylko poważny „Wall Street Journal” spekuluje na temat tego, że Samsung jest zainteresowany złożeniem oferty kupna Nokii.

Spekuluje dość niewinnie – po prostu raportuje na temat zapytania obu firm o potwierdzenie lub zaprzeczenie spekulacjom. Oczywiście obie firmy odmówiły komentarza, ale… w świat przedostała się informacja o możliwej transakcji.

Poprzednio to Microsoft był łączony z możliwością przejęcia części mobilnej Nokii. Najpierw mówiono o cenie 30 mld dol, a następnie o 19 mld dol. Teraz do wyścigu miałby stanąć Samsung…, który – przejmując Nokię – stałby się bezdyskusyjnym ilościowym liderem sprzedaży (aktualnie jest drugi, właśnie za Nokią). Tyle że potencjalnie taki deal byłby zapewne przedmiotem dociekań regulatorów rynku dbających o niepowstawanie monopoli.

Jedno jest pewne – im więcej tego typu spekulacji, tym większa pewność, że jednak coś jest na rzeczy. Warto przypomnieć sobie co się działo kiedy spekulowano o możliwej sprzedaży Palma albo ostatnio o możliwej sprzedaży Skype’a. Mimo iż wielu nie wierzyło, że do tych przejęć w ogóle może dojść, oba miały miejsce. Czyżby więc naprawdę wkrótce Nokia miałaby się sprzedać?

Sytuacja na rynku mobilnym jest coraz ciekawsza, a nasze pytanie Czy Nokia zdąży… coraz bardziej zasadne.

przemekspider

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA