REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Lekcja Steve'a Jobsa jak rozmawiać z władzami lokalnymi

08.06.2011
21:18
REKLAMA
REKLAMA

To, że Steve Jobs potrafi być charyzmatyczny na konferencjach prasowych Apple’a, to wiemy nie od dziś, ale poniższy materiał wideo pokazuje, jakim świetnym negocjatorem potrafi być szef Apple’a (o czym przecież też krążą legendy), gdy do czegoś dąży i czegoś chce.

To zapis spotkania Jobsa z radnymi Cupertino, podczas którego CEO stara się pozwolenie na budowę nowej niesamowitej siedziby Apple’a (na zdjęciu powyżej). Na tym spotkaniu Jobs zrobił na mnie nawet lepsze wrażenie niż na konferencjach Apple’a, na których jego zachowanie jest bardzo przewidywalne. W rozmowie z radnymi Jobs pokazuje jak twardym i zarazem czarującym negocjatorem potrafi być. Mimo nagabywań o obietnice w zamian za zgodę na budowę nowego campusu Apple’a, Jobs nie obiecał dosłownie nic, a jednocześnie w sposób bardzo stanowczy sugerował potęgę znaczenia jego firmy dla regionu, co radni Cupertino powinni i chyba odebrali jako groźbę. Na końcu Jobs wyszedł totalnie zwycięski z tego starcia.

Jak dla mnie to świetna lekcja na to, jak szefowie firm powinni rozmawiać z przedstawicielami władz lokalnych. Warto obejrzeć całość

przemekspider

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA