Tech

Chodźcie z nami do wirtualnego teatru - 4 wejściówki AllLive.pl na "Maszynę do liczenia" są dla Was.

Już 21 maja, na platformie AllLive odbędzie się pierwsza transmisja na żywo spektaklu teatralnego w polskim internecie. Będzie to transmisja z przedstawienia „Maszyna do liczenia” w warszawskim Teatrze 6. Piętro należącym do Michała Żebrowskiego. Mamy dla Czytelników Spider’s Web 4 wejściówki na to arcyciekawe wydarzenie w polskim internecie. Jak je zdobyć? Wystarczy przekonać nas w komentarzach, że to właśnie Wam należy się wejściówka. Na Wasze komentarze czekamy do jutra, tj. 18 maja, do godziny 8:00. Potem wybierzemy autorów najlepiej uzasadnionych komentarzy.

O tej ciekawej inicjatywie pisaliśmy na Spider’s Web 4 maja we wpisie „Tego jeszcze nie było – płatny streaming ze… sztuki teatralnej!„. Podsumowaliśmy wtedy pomysł pisząc, że „era płatnego internetu w Polsce przeistacza się powoli w naprawdę poważne przedsięwzięcie. (…) Mamy bowiem już pierwszy teatr, który będzie sprzedawał w sieci transmisję live ze spektakli”. Teraz macie szansę sprawdzić jaki to będzie debiut.

Wczoraj AllLive ruszyło pełną parą przygotowując się do premiery. I… już nasi nieocenieni Czytelnicy zdążyli zadać kilka niewygodnych pytań. Na kilka z nich zdobyliśmy odpowiedzi od AllLive.

– nie ma żadnej informacji o jakości przekazu, żadnej wzmianki o HD
Odpowiedź: Brak informacji o wymaganiach technicznych to rzeczywiście nasz błąd, za który przepraszamy. Aby obejrzeć transmisje, wymagane jest łącze min. 512 kB, Flash wersja min. 8 i wyżej. Opcje HD jak i VOD pojawią się jesienią

– nie ma informacji czy jeśli „wykupimy” spektakl będziemy mogli go obejrzeć również później
Odpowiedź: Najbliższe spektakle będą tylko dostępne o określonej godzinie, danego dnia (transmisja na żywo)

– w regulaminie mają za to zapisy które pozwalają im zrobić co chcą z danymi osobowymi klientów: Podczas rejestracji (lub w trakcie późniejszej edycji Profilu Użytkownika lub w inny sposób) informacji oraz danych osobowych, przekazywanych do Serwisu, np: Powyższa zgoda obejmuje również zezwolenie udzielone Te3 na udostępnianie danych osobowych jej renomowanym partnerom biznesowym, w celach określonych w niniejszej części 4. Regulaminu;4.5.5. wyraża zgodę na otrzymywanie informacji handlowej od spółki Te3 Sp z o.o. z siedzibą w Warszawie.
Odpowiedź: Zbieramy adresy mailowe, na które wysyłamy później instrukcje dotyczące oglądania transmisji.

Mam nadzieję, że te odpowiedzi chociaż częściowo usatysfakcjonowały naszych Czytelników (no i głównie Ciebie – @TemporatyPL)

Oto zapowiedź spektaklu:

Maszyna do liczenia – trailer from Alllive on Vimeo.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst