REKLAMA

AllegroLab - polski eksperyment w m-commerce

07.12.2010 14.27
AllegroLab – polski eksperyment w m-commerce
REKLAMA
REKLAMA

QXL Poland – właściciel serwisu Allegro umieścił w sklepie nową aplikację na platformę Android. Aplikacja AllegroLab to rozwinięcie obecnego programu umożliwiającego dostęp do serwisu transakcyjnego Allegro.pl.

Najważniejszą cechą AllegroLab jest szukanie ofert na podstawie zdjęć. Po sfotografowaniu poszukiwanego przedmiotu użytkownik musi poczekać kilka chwil (wg. informacji w aplikacji do 5 min.). Po rozpoznaniu obiektu przychodzi powiadomienie, które kieruje nas do ukrytego okna aplikacji o nazwie „Historia”. Tam obok zdjęcia znajduje się nazwa przedmiotu. Po kliknięciu w nazwę lub zdjęcie rozpoczyna się wyszukiwanie przedmiotu w serwisie Allegro.pl.

Funkcja rozszerza obecne poszukiwanie przedmiotów po kodach. O ile wyszukiwanie kodów jest natychmiastowe o tyle na obrazki musimy chwilę poczekać. Jakie algorytmy kryją się za systemem są tajemnicą firmy ale wyszukiwanie w większości przypadków daje dobre rezultaty.

AllegroLab ma być eksperymentalną platformą, na której użytkownicy będą dostawać nowe funkcje zanim pokażą się w aplikacji Allegro.

Grupa Allegro wchodzi coraz mocniej w rynek mobilny co widać na przykładzie Androida. Pytanie tylko czy użytkownicy zaakceptują taki sposób testowania nowych usług?

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA