Tech

Genialne Qwiki zna odpowiedzi na miliony pytań (WIDEO)

O Qwiki dyskutuje się w specjalistycznych źródłach internetowych od dawna. Całkiem niedawno, bo pod koniec września projekt wygrał konkurs TechCrunch – TechCrunch Disrupt, który nazwał Qwiki „najbardziej rozwalającym, zmieniającym stan rzeczy serwisem”. Od niedawna projekt jest w fazie alfa, dzięki czemu – przy odrobinie sprytu – można dostać do niego zaproszenie. Dostałem zaproszenie i ja (dzięki Adam!), i to co widzę powala mnie na kolana.

Co to Qwiki? Jeśli oglądałeś film Wall-E od Pixara, to zapewne pamiętasz sceny, w których komputery mają gotowe odpowiedzi na jakiekolwiek pytania zadawane przez ludzi. Z odpowiednimi ilustracjami, narracją i wyczerpującą prezentacją. Jednym słowem – połączenie Wikipedia i Google w formie 2.0.

Zamykanie ram projektu na bycie „internetową encyklopedią” to jednak stanowczo za mało. To serwis, który za cel wziął sobie zmianę sposobu wyszukiwania i konsumpcji informacji w internecie. Szukasz czegolwiek w internecie? Qwiki ma dla ciebie gotowe odpowiedzi. Ba, ma gotowe screencasty w formie animowanych prezentacji audiowizualnych, w formie gotowych dossier, których nie powstydzilibyśmy się pokazać na oficjalnej prezentacji przez aulą pełną ludzi.

Z resztą co tu dużo mówić. Spójrzcie sami. Czy jest ktoś na kim serwis nie robi wrażenia?

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst