1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

Genialne Qwiki zna odpowiedzi na miliony pytań (WIDEO)

O Qwiki dyskutuje się w specjalistycznych źródłach internetowych od dawna. Całkiem niedawno, bo pod koniec września projekt wygrał konkurs TechCrunch – TechCrunch Disrupt, który nazwał Qwiki „najbardziej rozwalającym, zmieniającym stan rzeczy serwisem”. Od niedawna projekt jest w fazie alfa, dzięki czemu – przy odrobinie sprytu – można dostać do niego zaproszenie. Dostałem zaproszenie i ja (dzięki Adam!), i to co widzę powala mnie na kolana.

Co to Qwiki? Jeśli oglądałeś film Wall-E od Pixara, to zapewne pamiętasz sceny, w których komputery mają gotowe odpowiedzi na jakiekolwiek pytania zadawane przez ludzi. Z odpowiednimi ilustracjami, narracją i wyczerpującą prezentacją. Jednym słowem – połączenie Wikipedia i Google w formie 2.0.

Zamykanie ram projektu na bycie „internetową encyklopedią” to jednak stanowczo za mało. To serwis, który za cel wziął sobie zmianę sposobu wyszukiwania i konsumpcji informacji w internecie. Szukasz czegolwiek w internecie? Qwiki ma dla ciebie gotowe odpowiedzi. Ba, ma gotowe screencasty w formie animowanych prezentacji audiowizualnych, w formie gotowych dossier, których nie powstydzilibyśmy się pokazać na oficjalnej prezentacji przez aulą pełną ludzi.

Z resztą co tu dużo mówić. Spójrzcie sami. Czy jest ktoś na kim serwis nie robi wrażenia?