1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

Android Market szykuje się do dużych ekranów

Przed chwilą z zespołu obsługi Android Market przyszła mailowo informacja o kolejnych zmianach w sklepie Google’a.
Pierwsza zmiana, która ma ułatwić życie programistom to możliwość umieszczania aplikacji w wersji draft czyli bez automatycznej publikacji. Dopiero po kliknięciu w „Publish” nasza nowa wersja pojawi się w Markecie. Nie wiem do końca czemu ma to służyć, bo w przeciwieństwie do AppStore developerzy Android’a mogą przecież aktualizować aplikacje kiedy tylko chcą. Czyżby Google szykowało się do testowania aplikacji i uszczelnienia swojego sklepu oraz ochrony klientów?
Druga zmiana jest istotniejsza bo wymusza na programistach umieszczanie nowych elementów graficznych w wysokiej rozdzielczości. Tzw. materiały promocyjne to baner wielkości 1024 x 500 pikseli, jak również ikonka 512 x 512 i maksymalnie 8 zrzutów ekranu w rozdzielczościach 320×480, 480×854 (dla Motoroli) oraz 480×800. Co ciekawe opcjonalnie będzie można umieścić też link do promocyjnego filmu w serwisie YouTube.
Google prawdopodobnie przygotowuje Android Market w wersji WWW, gdzie będziemy mogli podziwiać efekt pracy grafików przy produkcji materiałów reklamowych oraz wysyłać aplikacje bezpośrednio na nasz telefon z systemem Android 2.2 lub wyższym.