1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

17-latek składał białe iPhone'y i sprzedawał. Zarobił 130 tys. dol. Teraz więzienie.

Niesamowitą historię wygrzebał „New York Observer”. Pewien 17-latek z Nowego Jorku tak napalił się na białego iPhone’a 4, który – jak wiemy – zaistniał dotychczas jedynie na prezentacji Steve’a Jobsa, że postanowił sam go sobie złożyć.

Chłopak pochodzenie ma chińskie, po chińsku gadać umie, więc szybko znalazł bratnią duszę u głównego dostawcy komponentów do iPhone’a – Foxconn, który sprzedawał mu komponenty potrzebne do własnoręcznego złożenia białej czwórki.

Tak mu się to spodobało to składanie, że szybko wpadł na pomysł, żeby takie białe iPhone’y sprzedawać. Zamawiał więc hurtowe ilości komponentów od kumpla z Foxconn, składał białe iPhone’y 4 i szybko dorobił się 130 tys. dolarów.

Na tym kończy się bajkowa część historii, bo niedawno 17-latek dostał groźny list od prawników (na razie nie wiadomo czyich), którzy oskarżają go o kradzież i paserstwo. Grozi mu teraz kilka lat więzienia i wysoka grzywna, znacznie przewyższająca przychody ze sprzedaży białych składaków. Chłopak się jednak nie poddaje i wynajął prawnika.

Jak dla mnie, niesamowity 17-latek powinien dostać nagrodę za przedsiębiorczość?., a Apple ma nauczkę – nie pokazuje się produktu, którego nie da się wypuścić na rynek, bo? rynek nie cierpi pustki.