REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

Użytkownicy smartfonów Android - witajcie w klubie!

REKLAMA
REKLAMA

Możemy już oficjalnie potwierdzić to, o czym pisaliśmy we wtorek, 28 września: płatne aplikacje w Android Market będą w najbliższym czasie dostępne w Polsce. Poniżej oficjalne oświadczenie prasowe Google’a. Użytkownicy smartfonów Android – witajcie w klubie! (w klubie tych, którzy od sierpnia 2008 r. kupują i pobierają płatne aplikacje z AppStore?)

Polscy użytkownicy urządzeń z systemem Android w ciągu dwóch najbliższych tygodni zyskają dostęp do płatnych aplikacji w usłudze Android Market. Oznacza to szerszy wybór aplikacji użytkowych, poprawiających produktywność, aplikacji społecznościowych czy gier.?? Codziennie na całym świecie aktywowanych jest ponad 200 tys. telefonów z systemem Android. Ich polscy użytkownicy będą teraz mogli korzystać w sumie z ponad 80 tys. darmowych i płatnych aplikacji dostępnych w sklepie Android Market.

Android Market to usługa dostępna bezpośrednio w telefonie, dzięki której można wgrywać do niego aplikacje pozwalające maksymalnie wykorzystać potencjał platformy Android.??Dostęp do płatnych aplikacji w Android Market uzyskają użytkownicy z 18 nowych krajów, w tym Polski. Łącznie dostęp do płatnych aplikacji będą mieli konsumenci z 32 krajów. ??Także możliwość sprzedaży aplikacji w Android Market, nad którą ciągle pracujemy, zostanie udostępnione polskim deweloperom w najbliższym czasie.

Android to darmowa platforma dla urządzeń mobilnych, oparta na otwartym kodzie źródłowym. Pierwsze urządzenie z systemem Android zostało zaprezentowane w październiku 2008 r. Dzisiaj, dwa lata później, dostępnych jest ponad 90 różnych modeli urządzeń z tym systemem. Obecnie aktywowanych jest ponad 200 tys. urządzeń z systemem Android dziennie (dwukrotnie więcej niż jeszcze w maju 2010 r.). W sklepie Android Market dostępnych jest ponad 80 tys. darmowych i płatnych aplikacji zwiększających możliwości telefonów z systemem Android.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA