Tech

Sony Ericsson już nie chce Symbiana

Nokia będzie jedynym producentem smartfonów, który wciąż wierzy w potencjał Symbiana – kiedyś gwiazdy na rynku mobilnym, dziś raczej anachronizmem, mimo ciekawych prób reaktywacji w wersji ^3. Sony Ericsson – drugi po Nokii największy producent smartfonów z Symbianem – właśnie ogłosił, że już nie wyprodukuje żadnego nowego modelu z tym systemem.

Sony Ericsson stawia wszystko na system Google’a – Android. Koncern właśnie ogłosił, że skupia się tylko na Androidzie i zamierza wkrótce być największym producentem Androidów na świecie. Na razie – mimo całkiem sporego sukcesu topowego modelu w portfolio SE – Xperia X10 – firma jest daleko w tyle na rynku Androida za Motorolą, Samsungiem oraz HTC.

Co ciekawe, Sony Ericsson tak zakochał się w Androidzie, że nie był obecny podczas głośnego debiut Windows Phone 7. To oznacza, że SE nie będzie współpracować z Microsoftem, co może wróżyć kłopoty prawne. Co również ciekawe, SE planuje ponoć debiut platformy dla mobilnych gier opartej również na Androidzie.

W ten sposób Nokia jest jedynym producentem smartfonów, który wierzy w potencjał Symbiana. Zresztą Finowie są w coraz trudniejszej sytuacji, zważywszy na to, że po odejściu szefa projektu MeeGo, także i ta platforma wydaje się być zagrożona.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst