REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Płatne aplikacje Android Market nie dla kont w Google Apps

05.10.2010
21:45
REKLAMA
REKLAMA

Od dziś możemy korzystać w Polsce z płatnych aplikacji w sklepie Android Market. Aplikacje zaczęły pojawiać się stopniowo, chyba że ktoś wyczyścił dane aplikacji Android Market w swoim telefonie. Niestety z racji tego, że ja jestem użytkownikiem Google App do tego w wersji Premium nie mogę na swoim koncie kupować aplikacji. Telefon krzyczy, że żadne konto w telefonie nie obsługuje płatności. Nie pomogło podpięcie na PC usługi Google Checkout umożliwiającej płatności.

Pozostało mi zalogowanie się na starym i nieużywanym koncie w GMail.com. Zrobiłem dwa testowe zakupy gier. Dla zakończenia testu usunąłem aplikacje i dostałem zwrot wydanych pieniędzy. Co ciekawe kolejna próba kupienia aplikacji mimo wyczyszczenia fabrycznego telefonu i nie dodawanie konta GMail do telefonu skutkowało komunikatem o braku możliwości zwrotu aplikacji (bo wcześniej była już zwrócona). Z tego wynika, że kupione aplikacje nie są przypisane do konta Google ale do telefonu.
Może się okazać, że przy zmianie telefonu na innego Androida będziemy musieli ponownie zakupić aplikacje. Jeśli ktoś jest chętny na taki test niech napisze w komentarzu jakie były efekty.

Oczywiście dla wybranych kont jest możliwość korzystania z Google Apps w Android Market. Warunkiem jest zmigrowanie konta na nową platformę Googla, która będzie też umożliwiała korzystanie np. z Galerii Picassa.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA