REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Tomasz Świderek: Plus ma iPhone'a 4 jako pierwszy, ale? (AKTUALIZACJA)

20.08.2010
9:50
REKLAMA
REKLAMA

Jak podał na Twitterze najlepiej poinformowany dziennikarz telekomunikacyjny w Polsce Tomasz Świderek – Polkomtel jako pierwszy wprowadza iPhone’a 4 do swojej oferty. Warto zajrzeć na stronę prasową Polkomtela, gdzie operator sieci chwali się, że: iPhone 4 jest już w Polsce, wyłącznie w sieci Plus od 23 sierpnia. To jednak sprytny zabieg marketingowy Plusa, gdyż – jak twierdzi Tomasz Świderek – Plus oferuje iPhone’a 4 w „nieoficjalnej dystrybucji”.

W oficjalnej dystrybucji iPhone 4 zadebiutuje 26/27 sierpnia w sieci Era i Orange, które są partnerami Apple’a na rynki polskim. Plus, podobnie jak Play, od jakiegoś czasu także oferował iPhone’y 3GS, ale były to smartfony kupowane na wolnym rynku i odsprzedawane klientom sieci. Z nieoficjalnych informacji, które posiada Spider’s Web wynika, że historycznie Plus był pierwszą siecią, z którą w 2008 r. negocjował Apple, ale? strony nie doszły do porozumienia i ostatecznie pierwszy iPhone na rynku polskim – model 3G – zadebiutował w Orange i Erze.

Zapytaliśmy Tomka Świderka o jego ocenę potencjału iPhone’a 4 w Polsce. Oto co nam odpowiedział:

Spider’s Web: Na jaką sprzedaż iPhone’ów 4 może liczyć Apple w Polsce?

Tomasz Świderek: Do końca roku do 100 tysięcy, ale tylko wtedy, gdy będą w sprzedaży, a nie w cennikach.

SW: Czy sprawa anteny będzie miała jakiekolwiek znaczenie dla polskiego klienta?

TŚ: Dla tych 100 tysięcy pierwszych kupujących zapewne nie, bo to wyznawcy Steve’a i Apple’a, wiec dla nich liczy się logo z ogryzkiem, a nie antena.

SW: Kto będzie kupował iPhone’a 4 w Polsce: czy głównie posiadacza poprzednich modeli iPhone’a (3G, 3GS), czy też będą to nowi konsumenci?

TŚ: To będzie głównie rzesza wyznawców Apple’a. Ważna będzie również cena.

SW. Czy iPhone 4 będzie najlepiej sprzedającym się smartfonem w Polsce?

TŚ: Nie. Najlepiej będzie się sprzedawał jakiś model Nokii… Jaki? E72? E52? Te są masowo oferowane w biznesowych ofertach.

AKTUALIZACJA (godz. 14:10): nasz czytelnik zwrócił nam uwagę, że serwis MediaRun podaje prawdopodobne ceny iPhone’ów 4 w sieci Plus. Cytujemy za MediaRun: iPhone 4 zostanie udostępniony klientom indywidualnym w poniedziałek, 23 sierpnia. W Ofercie Ważny Telefon telefon będzie dostępny w umowach na 24 (abonament 150 – 3799 zł, 250 – 3649 zł, 350 – 2799 zł) i 36 miesięcy (abonament 150 – 3649 zł, 250 -3349 zł, 350 – 1999 zł).

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA