REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Przejęte przez Apple'a Siri współpracuje z Wolfram Alpha

08.07.2010
20:55
REKLAMA
REKLAMA

Siri, aplikacja o wielkim potencjale, który w porę dostrzegł Apple i przejął jej dewelopera, zaktualizowała się właśnie do wersji 3.1. W najnowszej wersji Siri współpracuje z? inteligentną wyszukiwarką Wolfram Alpha. To niezwykle ciekawa informacja, która rzuca nowy cień na „sztuczną inteligencję”, w którą Apple – według słów Steve’a Jobsa – rozwija.

Co „sztuczna inteligencja” Siri ma to zaoferowania? Wróćmy do naszego wpisu sprzed niecałego miesiąca:

Łańcuch naturalnego uczenia się maszyny, analizy naturalnego języka i algorytmów przeszukiwania sieci, który aktywowany jest przy każdym wyszukaniu Siri. Kiedy zyskujesz dostęp do tych algorytmów za pomocą mobilnego urządzenia, takiego jak iPhone, i łączysz je z kontekstowymi danymi z GPS oraz zrozumieniem preferencji użytkownika, to dostajesz potężne osobiste narzędzie, które Norman Winarsky (były) wiceprezes SRI nazywa bardziej ?silnikiem akcji? (do engine) niż ?silnikiem wyszukiwania? (search engine).

Wbudowanie wyników wyszukiwania Wolfram Alpha wydaje się być kolejnym etapem w rozwoju Siri. Żywimy przekonanie, że to jeszcze nie koniec?, i wkrótce Siri stanie się jedną z natywnych aplikacji iPhone’a.

Najważniejszą z nich.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA